Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

325 km/h Skodą Octavą?!

Skoda Octavia RS Bonneville Special Skoda Octavia RS Bonneville Special

Niemal 600-konny "bolid", zbudowany po to, by uczcić dziesiątą rocznicę pojawienia się logo RS, w zdołał przekroczyć tę magiczną granicę - w ten sposób Octavia w wersji RS Bonneville Special, stała się najszybszą Skodą świata.

Do Salt Lake City przybyła techniczna drużyna Skody, która przez długie miesiące przygotowywała samochód do występu na Bonneville Speed Week. W środowisku, gdzie najważniejsze są konie mechaniczne, samochód przeszedł bardzo rygorystyczne badania.
"Miesiące rygorystycznych planów, przygotowań, testów pokazały, że było warto. O godzinie 13:24 w poniedziałek, 15. sierpnia, Octavia RS pokonała magiczną granicę 325 km/h. Cała drużyna wykonała niesamowitą pracę. To szalenie emocjonujący punkt zwrotny w historii naszej marki i doskonała okazja do tego, by świętować dziesięciolecie pojawienia się pierwszego samochodu oznaczonego logo RS, a dodatkowo, to wspaniały moment na uczczenie 110-lecia obecności Skody w sportach motorowych" - powiedział Robert Hazelwood, szef ekipy, która przygotowała auto.

Na wysokości ponad 1000 m n.p.m., na której odbywała się próba bicia rekordu, dynamometr wskazywał moc pojazdu wynoszącą 550 KM. Podobnie, jak produkowana seryjnie Octavia, model wyposażono w dwulitrowy silnik benzynowy TSI, w którym tradycyjne doładowanie zastąpiono bardziej zaawansowanym urządzeniem, bazującym na częściach firmy Garret. Octavia RS Bonneville Special to samochód, który przeszedł liczne modyfikacje mające na celu poprawę aerodynamiki i osiągów, między innymi obniżono jego prześwit o niemal 80 mm.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 580 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  W tytule newsa powinno być OCTAVIĄ. Z "i"
  airmatic, 2011-08-18 00:01:58
 • avatar
  zgłoś
  I teraz nikt nie powie, że Skoda jest nudna i co najważniejsze - wolna. Szacunek dla ekipy, która przygotowała tak ekstremalnie auto.
  ~Samuraj, 2011-08-16 19:51:43
 • avatar
  zgłoś
  Tak niesamowity wynik udało się osiągnąć czeskiej marce podczas prób prędkości na słonych jeziorach w USA.
  auto motor i sport, 2011-08-16 18:58:18
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij