auto motor i sport poleca:

40 lat Martini Racing

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Marka obecna w Formule 1, rajdach WRC czy Le Mans święci 40 lat swojej obecności w sporcie samochodowym. Wszystko zaczęło się w 1968 roku, kiedy to logo Martini pojawiło się na samochodach, strojach kierowców czy materiałach reklamowych. Początkowo niemiecki dystrybutor Martini był sponsorem Porsche 906 podczas wyścigu w Hockenheim.

W 1972 roku Martini zakończyło udział w wyścigach długodystansowych i wkroczyło na arenę Formuły 1, startując w pierwszym roku z włoskim Tecno, by następnie zasilić szeregi zespołu Brabham. Tak zaczęła się wielka przygoda Martini z Alfa Romeo.

Wiosną 1992 roku, Martini Racing sponsorowało Alfa Romeo we Włoskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych. Czerwone Alfy GTA w barwach Martini Racing zawładnęły Mistrzostwami, dominując je na długo. 

W 1981 roku Lancia-Martini Racing ruszyła na podbój Długodystansowych Mistrzostw Świata triumfując niepodzielnie zarówno w pierwszym roku współpracy, jak i kilka lat później. Zespół zdobył siedem tytułów "World Mache" ze słynną Lancią Deltą, Deltą 4WD oraz 16v, a także po kolei 4 tytuły na Światowych Zawodach Kierowców.

Również zespół Ford Racing w 1999 roku przybrał charakterystyczne paski Martini. W 2006 roku Martini ogłosił swój powrót do Formuły 1, jako oficjalny partner Scuderia Ferrari, najbardziej prestiżowego i odnoszącego sukcesy zespołu w historii Mistrzostw Świata Formuły 1.

Źródło: martini

Tagi: Martini Racing | jubileusz

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij