Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

60 lat fabryki Volkswagena w Hanowerze

W roku 1955 rozpoczęła się historia fabryki samochodów użytkowych Volkswagena. Dzięki niej trwa również nieprzerwana historia legendarnego Transportera.

Wiek, jaki w tym roku osiągnęła fabryka to nie jedyna liczba warta uwagi. Nie można wręcz nie wspomnieć o 2000 pracowników, którzy każdego dnia w pocie czoła budowali ogromną konstrukcję o powierzchni 1,1 miliona metrów kwadratowych, kryjącą pod swoim dachem największą w Europie halę produkcyjną. Dzięki ich trudowi udało się ukończyć budowę w zaledwie rok.

Fabryka okazała się krokiem milowym w dziedzinie produkcji lekkich aut dostawczych. Zapotrzebowanie na samochody stale rosło, szczególnie w Niemczech, które w tym czasie przeżywały cud gospodarczy. Powodzeniem cieszył się nie tylko Garbus, będący wówczas najpopularniejszym samochodem osobowym, ale również Transporter, z którego produkcją nie nadążała już fabryka w Wolfsburgu. 

   

Sukces Volkswagena Transportera trwa po dziś dzień. Od momentu wprowadzenia go do produkcji znalazł na całym świecie aż 11 milionów nabywców. W fabryce w Hanowerze, która jest stale modernizowana i rozbudowywana, obok modelu T powstaje również VW Amarok, a w tamtejszych lakierniach, kolorów nabierają nadwozia Panamery.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 150 143 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi van-4, mixt-4, rama-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Fabryka Volkswagena w Hanowerze obchodzi swoje 60 urodziny. Jej budowa była ogromnym przedsięwzięciem, dzięki któremu Niemcy zdołali dostarczyć miliony sztuk Transportera do klientów.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/60-urodziny-fabryki-Volkswagena-w-Hanowerze,19220,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-03-11 12:15:41
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij