Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

64% oszczędności paliwa

Toyota Prius Plug-in hybrid Toyota Prius Plug-in hybrid

Porównanie z samochodami napędzanymi dieslem również wypada spektakularnie - oszczędność paliwa Priusa Plug-In w stosunku do takiego auta wynosi 40%. W warunkach francuskich oszczędności w opłatach za energię (elektryczność i paliwo) dochodziły do 53%.

Toyota Plug-In Hybrid Vehicle łączy cechy aut hybrydowych i elektrycznych. Jest wyposażona w ten sam hybrydowy układ napędowy, co standardowy Prius ma jednak akumulator o większej pojemności, który można ładować z domowego gniazdka elektrycznego. W trybie elektrycznym auto pokonuje bezgłośnie i nie emitując jakichkolwiek substancji odległość 25 km. Na dłuższych trasach Plug-In Hybrid wykorzystuje silnik spalinowy i elektryczny.

Praktyczne testy w Strasburgu wykazały, że użytkownicy ładowali swoje samochody średnio raz dziennie przez ok. 75 minut. W 97% wypadków robili to w pracy lub w domu, rzadziej wykorzystywali miejskie stacje ładowania.

Oszczędności w zużyciu paliwa w stosunku do podobnego auta benzynowego zależały od sposobu jazdy kierowcy oraz częstotliwości doładowywania i przekraczały 50% przy jednokrotnym codziennym ładowaniu i 64%, gdy samochód ładowano dwa razy dziennie.

Prius Plug-In Hybrid daje możliwość przełączania (specjalnym guzikiem) trybu jazdy wyłącznie elektrycznego w hybrydowy, gdy np. kierowca chce zachować naładowany akumulator, by jeździć po mieście w trybie elektrycznym. Przy wykorzystaniu obydwu trybów samochód ma maksymalny zasięg ponad 1200 km. Nawet po wyczerpaniu możliwości jazdy tylko "na prąd" Plug-In osiąga spalanie na poziomie 3,7 l/100 km, emitując zaledwie 85 g dwutlenku węgla na 1 km.

Toyota Prius Plug-In Hybrid znajdzie się w sprzedaży w Europie pod koniec lata bieżącego roku.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 119 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  W mieście taki napęd sprawdzi się, ale trasa już gorzej.Te 3,7l na samej benzynie to raczej niemożliwe. 3,79l wychodzi średnio wg danych, statystyk na Na samym paliwie to raczej pod 6litrów.
  garfield, 2012-07-10 19:08:32
 • avatar
  zgłoś
  Przez dwa lata w Strasburgu badano jak Toyoty Prius Plug-In Hybrid (czyli hybrydy z możliwością ładowania baterii z gniazdka) sprawują się na co dzień. W porównaniu z autami benzynowymi zużycie paliwa zmniejszono nawet o 64%.
  auto motor i sport, 2012-07-10 12:07:24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij