auto motor i sport poleca:

7 sztucznych wydechów w drogich autach, czyli jak producenci oszukują

Poleć ten artykuł:

Producenci dziś prześcigają się w kształtach i rozmiarach wydechów do swoich modeli. Montują je do aut sportowych, kompaktów czy reprezentacyjnych limuzyn. W rzeczywistości piękne wydechy albo są tylko zaślepkami, albo kryją zwykłe, "szare" rury wydechowe.

Dzisiejsi producenci montują "udawane" końcówki wydechów o przeróżnych rozmiarach i kształtach, wszystko w imię stylu. Są okrągłe, owalne, trapezowe i nieregularne. Problem polega na tym, że to co widać z tyłu nie jest w rzeczywistości wydechem, a jedynie fikuśną końcówką, która tylko maskuje prawdziwy wygląd układu wydechowego. Jeszcze inni stosują designersko wyrzeźbione kawałki plastiku na tylnym zderzaku tylko jako atrapy! Rzeczywisty wydech znajduje się pod zderzakiem.

W niektórych przypadkach takie zabiegi służą też jako otwory, odprowadzające ciepło, ale w większości to po prostu oszustwo. Pół biedy, gdyby chodziło o tanie samochody, które mają wyglądać drogo. Niestety, w wielu przypadkach jest odwrotnie. Oto 7 przykładów sztucznych wydechów zamontowanych w niekoniecznie tanich samochodach.

Tagi: sztuczki sprzedawców | wydech | rura wydechowa

Oceń artykuł:

3,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij