auto motor i sport poleca:

70. Rajd Polski: Silna obsada i obstawa prezydenta

Poleć ten artykuł:

Jubileuszowa edycja kultowej imprezy będzie miała gwiazdorską obsadę. Zdradzamy szczegóły.

Zobacz całą galerię

Hołowczyc, Kajetanowicz, Kubica, Kościuszko i Tuszkanowa. To już potwierdzone wpisy na liście zgłoszeń 70. Rajdu Polski, który odbędzie się w dniach 13 – 15 września. Ambasadorem jubileuszowej edycji został legendarny kierowca Sobiesław Zasada. Patronat nad największą od lat imprezą w sportach motorowych w naszym kraju objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Najbardziej kultowa i zarazem największa impreza w kraju, z bazą w Mikołajkach, będzie nosiła nazwę „Lotos 70. Rajd Polski”. To za sprawą sponsora tytularnego, czyli Grupy Lotos, która w rajdach samochodowych dotuje m.in. Kajetana Kajetanowicza, Michała Kościuszko czy Roberta Kubicę. W przygotowaniach finansowych do zawodów Polski Związek Motorowy wspiera UFA Sports, międzynarodowa agencja marketingu sportowego.

- Cieszę się z podjęcia współpracy z UFA Sports. Międzynarodowe doświadczenie tej agencji umożliwi nam stworzenie imprezy według najlepszych światowych standardów do czego zobowiązuje nas przynależność do elitarnego grona najlepszych rajdów w kalendarzu Mistrzostw Europy FIA – mówi  Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Gwiazdy na 13 oesach

Rajd Polski w tym roku będzie rozegrany jako 9. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy (ERC) oraz 6. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jak co roku, impreza powinna mieć gwiazdorską obsadę. Udział w niej już potwierdzili Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Robert Kubica, Michał Kościuszko i Inessa Tuszkanowa z Ukrainy. W kuluarach mówi się również o przyjeździe do Mikołajek Skody Motorsport, która w ubiegłym roku za sprawą Fina Esapekki Lappiego świętowała pierwsze zwycięstwo na polskich szutrach.

Zawody ruszą w piątek, 13 września o godz. 16:00 na torze w Mikołajkach. Przez dwie godziny trwał tam będzie odcinek kwalifikacyjny. Na godz. 20:00 zaplanowano uroczystą ceremonię startu i wybór pozycji startowych
 do I etapu. Ściganie w sobotę i w niedzielę.

Dyrektor 70. Rajd Polski Tomasz Bartoś zdradził, że tegoroczne zawody będą liczyć 610 kilometrów długości, a na trasie zlokalizowanych będzie 13 odcinków specjalnych o długości ponad 230 km. Jak mówi, nie zabraknie zupełnie nowych prób sportowych, które mają uatrakcyjnić poziom rywalizacji.

Bilety od 59 złotych

Aby obserwować tę kultową imprezę kibice muszą zaopatrzyć się w specjalne bilety wstępu. Zwykły Rally Pass na jeden dzień kosztuje 59 zł, a na trzy dni 99zł. Najtańszy karnet umożliwia m.in. wejście do wszystkich oficjalnie wyznaczonych punktów widokowych na odcinkach specjalnych i na teren parku serwisowego. Kolejny „poziom”, czyli „Komfort” rozszerzony jest o miejsce parkingowe i pakiet pamiątkowych gadżetów. Kosztuje odpowiednio 129zł i 199zł. Cennik przewiduje również Rally Pass Gold z wejściem do strefy VIP, cateringiem oraz welcome drinkiem.   To wydatek 299 zł na dzień lub 499zł za cały rajd.

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: www.rajdpolski.pl, D.Kalamus

Tagi: Rajd Polski | 70 Rajd Polski

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (4)

airmatic, 14 czerwca 2013, 08:03

Ale że co? Loeb miałby przyćmić pana prezydenta? Co to, to nie... :(

eri, 13 czerwca 2013, 19:02

To może pokibicujemy forumowo? Kubica z pewnością będzie wielkim magnesem, możliwe że jako atrakcja zdetronizuje nawet ... Tuszkanową ;) A tak serio to mogliby "zrujnować się" na kilka zaproszeń dla znaczących w Europie załóg, albo kilku weteranów z nazwiskami. Hołek to punkt obowiązkowy listy zgłoszeń - nie ma co gadać, bo wiadomo, że ten rajd bez niego odbyć się nie może. Kościuszko i cały nasz obecny krajowy czub też jest oczywistością. Ta eliminacja RSME była z zasady słabo obsadzona przez zagranicznych gość z wyższej półki, ale 70-ka zobowiązuje, więc napnijcie się organizatorzy! Sugeruję, że niejaki Sebastian Loeb ma w tym roku sporo wolnego czasu. A co? Jak szaleć, to szaleć ;)

mariano_italiano, 13 czerwca 2013, 12:34

Ciekawe, z jakich liter napiszą "Rajd Polski" - pewnie z małych ;)   Ale, że o co cho?:) Na Kubicę to bym z chęcią pojechał. No i Hołek też zapewne nie zapomniał, jak śmiga się się po mazurskich szutrach ;)

airmatic, 13 czerwca 2013, 11:04

Ciekawe, z jakich liter napiszą "Rajd Polski" - pewnie z małych ;)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij