auto motor i sport poleca:

911 GT3 na torze Nurburgring

Poleć ten artykuł:

Porsche 911 GT3 Zobacz całą galerię

Podobnie, jak inne modele 911, także sportowy model GT3 został ostatnio unowocześniony. Dzięki zmianom zyskał 20 dodatkowych argumentów pod maską i dysponuje teraz mocą 435 koni mechanicznych. Niemieccy specjaliści dopracowali też zawieszenie, obniżając m.in. jego masę. Odnowione GT3 pierwsze 100 km/h osiąga po 4,1 sekundy i jest w stanie pojechać z prędkością 312 km/h.

Tak przygotowane auto, według Andreasa Preuningera, odpowiedzialnego w Porsche za samochody o wysokich osiągach, przejechało północną pętlę toru Nurburgring w czasie 7 minut i 40 sekund. Za jego kierownicą zasiadał kierowca testowy niemieckiej marki - Walter Rohrl.

Jak twierdzi Preuninger, gdyby nie kilka samochodów, które musiał wyprzedzić Rohrl, czas udałoby się wyśrubować o kolejne dwie sekundy. Podobno Rohrl wypożyczył Ferrari Scuderię i osiągnął nią 7 minut i 45 sekund. Może, gdyby za kierownicą zasiadał kierowca niezwiązany z Porsche, to czas byłby lepszy?

Przypomnijmy, że niedawno kierowca testowy Nissana - Tochio Suzuki - GT-Rem z rocznika modelowego 2010 ustanowił nowy, lepszy czas przejazdu - 7 minut 27 sekund.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Porsche 911 GT3.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 482 030 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | 911 | GT3 | Nurburgring | rekord | Rohrl

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij