auto motor i sport poleca:

A jednak - doładowana benzyna w Hondzie

Poleć ten artykuł:

Honda CR-Z Mugen Zobacz całą galerię

Honda należała dotąd do szybko zawężającego się grona producentów, którzy opierali się wprowadzeniu doładowania do swoich benzynowych silników. Od lat królowały tu wysokoobrotowe jednostki i-VTEC, ale wygląda na to, że i one za jakiś czas odejdą do lamusa. Przejście na "ciemną stronę mocy" potwierdza fakt, że w przyszłym roku do sprzedaży trafi CR-Z w wersji Mugen. Gdy prezentowano to auto podczas tegorocznego Festiwalu Prędkości w Goodwood mówiło się, że jest to tylko pokaz możliwości nadwornego tunera Hondy i nie ma planów wprowadzenia tego rozwiązania do produkcji. Dziś dowiadujemy się, że jednak koncern zmienił zdanie i zaproponuje klientom hybrydowy model, w którym jednostka 1.5 będzie wspierana przez sprężarkę mechaniczną. Układ napędowy po tej modyfikacji generował będzie 178 KM mocy (obecnie 114 KM), od zera do setki przyspieszał będzie w ok. 6 sekund (obecnie 9,9 s), a rozpędzał się będzie do 209 km/h (obecnie 200 km/h).

Tak skonfigurowany CR-Z miałby kosztować ok. 10 tysięcy złotych więcej niż dostępna dziś za niecałe 100 tysięcy wersja GT. Jak sądzicie, czy dzięki takiej modyfikacji CR-Z byłby chętniej kupowany i stałby się popularniejszy niż teraz?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | CR-Z | Mugen

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij