auto motor i sport poleca:

AC Cobra MkVI - daj się ukąsić

Poleć ten artykuł:

AC Cobra Zobacz całą galerię

Cobra numer sześć jest wyjątkowo jadowita. To co charakterystyczne w aucie pozostało: hardtop i tradycyjna stylistyka. Waga Cobry, która produkowana będzie w Niemczech, to zaledwie 1025 kilogramów. Zapowiada się smakowicie, szczególnie, że pod maską żyje jeden z najlepszych silników świata.

Firma AC pożyczyła do swojego pojazdu 6,2-litrowy motor V8 rodem z Corvetty. W wersji GT osiąga on 437 koni mechanicznych. Cobra GTS to już prawdziwy szatan - 647 koni mechanicznych! W aucie, które waży nieco ponad tonę. Nie zaskakuje więc przyspieszenie od 0 do 100 km/h, w przypadku Cobry GTS proces ten zabierze tylko 3,3 sekundy. Nie dziwota, że w sprawie hamulców zgłoszono się do Porsche, które zaopatrzyło Cobrę w wentylowane tarcze o wielkości 332 mm z przodu i 298 mm z tyłu.

Wnętrze ma być luksusowo wykończone, m.in. skórą. W standardzie znajduje się klimatyzacja. Firma chce aktualnie zająć się rozwijaniem sieci sprzedaży a także serwisów w Europie.

Źródło: AC, worldcarfans

Tagi: AC Cobra | Monako | Top Marques Show

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij