auto motor i sport poleca:

Abarth 124 Spider - dwa lata i starty w WRC

Poleć ten artykuł:

W 2017 lub pod koniec przyszłego roku na rynku zadebiutuje sportowa wersja modelu Fiat 124 Spider. Tę ma przygotować Abarth i co najciekawsze, auto posłuży jako baza do stworzenia „rajdówki” na najwyższym poziomie.

Fiat 124 Spider został oficjalnie zaprezentowany kilka dni temu na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. Auto przez publikę zostało bardzo dobrze przyjęte i osobiście mamy nadzieję, że model ten bardzo szybko trafi do Europy. Emocje po premierze zwykłej wersji jeszcze nie opadły, a już pojawiają się plotki dotyczące wersji Abarth.

Abarth 124 Spider ma trafić na rynek w 2017 roku. W standardowej wersji motor 1,4 turbo generuje moc 160 KM(249Nm). W wersji Abarth może pojawić się silnik z Alfy Romeo, mowa o jednostce 1,75 l, która dostarczy nawet 200 KM mocy. W opcjonalnym wyposażeniu ma pojawić się m.in. czarna, matowa maska silnika. Ma to być nawiązanie do legendarnego Abartha 124 Stradale z lat 70-tych, ubiegłego wieku. Nie potwierdzone informacje sugerują również, że Włosi zbudują zamkniętą wersję modelu 124 Spider.

I na koniec największa bomba. Otóż pojawiają się głosy, które mówią o powrocie Fiata do WRC. Miałby się to zbiec z premierą Abartha 124 Spider i to ten samochód możeposłużyć jako baza do stworzenia topowej „rajdówki”. Dziś oczywiście te informacje należy traktować w formie plotek, ale jak to z nimi bywa zawsze w plotkach jest ziarnko prawdy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat 124 Spider | Abarth | WRC

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij