Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Abarth 695 “Tributo Ferrari” – prawie jak Ferrari

Aby to podkreślić, Abarth przygotował serię limitowaną modelu 500, nazwaną 695 "Tributo Ferrari". Zadebiutuje ona podczas zbliżającego się wielkimi krokami Salonu Samochodowego we Frankfurcie.
Inżynierowie Abartha pracowali nad nim wspólnie ze specjalistami z Ferrari. Wynikiem ich pracy jest 180 KM mocy wyciśnięte z silnika 1.4 Turbo T-Jet 16v, który siedzi między przednimi kołami małego Abartha. Został on połączony z elektromechaniczną skrzynią MTA i biegi zmienia się teraz za pomocą manetek przy kierownicy - jak w prawdziwym Ferrari.

Również stylistycznie maluch inspirowany jest samochodami z tańczącym koniem na masce. Widać to chociażby w 17-calowych felgach z lekkich stopów. Skrywają one niezwykłe w tej klasie aut, 284-milimetrowe tarcze hamulcowe z czterotłoczkowymi zaciskami, firmowane przez Brembo.

Również czerwony lakier Scuderia Red, którym pokryto karoserię, sugeruje na kogo zapatrzyli się spece z Abartha tworząc to auto. Kolejne nawiązania do Ferrari znajdziemy na obudowach lusterek wykonanych z włókna węglowego.

Podobno zastosowany w aucie specjalny układ wydechowy produkuje niezwykły dźwięk w okolicach 3000 obr./min. Czy Abarth będzie brzmiał jak Ferrari? Sprawdzimy jeśli tylko zobaczymy to auto w Polsce...

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Super jest
  Karol_Fazer, 2009-09-09 18:15:37
 • avatar
  zgłoś
  Włoski styl, wyścigowa dusza to elementy wspólne Abartha i Ferrari.
  auto motor i sport, 2009-09-09 14:30:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij