auto motor i sport poleca:

Aby do wiosny

Poleć ten artykuł:

Na paryskim salonie Ford pokazał nowe Mondeo, bardzo inne od poprzedniego i bardzo bliskie wersji produkcyjnej. Formuła, wedle której poczwarka zamieniła się w motyla nazywa się "kinetic design".

Ford Mondeo Zobacz całą galerię

Styliści lubią słowa-klucze, które mają zgrabnie opisać to, co i tak każdy musi sam zobaczyć, by ocenić czy mu się podoba. Wygląd nowego Mondeo Ford testował już wcześniej, i to na ludziach, podczas zeszłorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie. Pokazany tam model studyjny nazywał się Iosis i tak spodobał się widzom oraz stylistom i decydentom Forda, że przedstawione w Paryżu Mondeo zachowało większość jego cech. Nie jest to jeszcze w stu procentach wersja produkcyjna, ale nadzwyczaj do niej zbliżona.

Kinetic design ma uchwycić energię w ruchu i dodać sylwetce dynamiki. Żeby osiągnąć ten cel, wielkie powierzchnie karoserii zgrabnie urozmaicono przetłoczeniami; mimo dominujących zaokrągleń, obrys boków nadwozia jest wyraźnie widoczny, poszerzone nadkola i wielkie 20-calowe koła (będzie je można zamówić także do wersji seryjnej) to ukłon w stronę aut klasy premium. Filuternie wznosząca się dolna linia okien, wydłużone reflektory i jakby ścięte kanty przodu nadwozia dopełniają obrazu dynamicznego Mondeo roku 2007.

Z zasadami nowego stylu udało się też zgrabnie połączyć wymogi bezpieczeństwa. Aby lepiej chronić pieszych w razie potrącenia, przód współczesnych aut musi się znajdować wyżej niż w modelach starszej generacji. Podobno takie "wysokie" Mondeo, gdy było jeszcze zaledwie modelem z tworzyw sztucznych, wprawiło swoich twórców w spore zakłopotanie. Ale od czego pomysłowość stylistów - łagodne zaokrąglenia i przetłoczenia na masce pozwoliły oddzielić wizualnie pokrywę silnika od zderzaka, a jedno i drugie od błotników, wpisując się w nowy, oczywiście dynamiczny styl. Nawet kształt reflektorów jest podporządkowany wymogom ochrony pieszych.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 850 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Mondeo | kombi

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij