auto motor i sport poleca:

Alfa Romeo 4C Spider: Tych zdjęć nie znajdziesz nigdzie indziej

Poleć ten artykuł:

Bardzo lekki, karbonowy monokok, brak wspomagania kierownicy i mocny silnik turbo. To wszystko opakowane w piękne, włoskie, czerwone nadwozie z jedynie słusznym, materiałowym dachem. Alfę Romeo 4C Spider, bo o tym aucie mowa ujeżdżaliśmy na włoskiej przełęczy Stelvio.

Jako jedyna redakcja w Polsce mieliśmy okazję przetestować Alfę Romeo 4C Spider na włoskich, krętych drogach na przełęczy Stelvio. To małe, włoskie cabrio napędza ten sam 1,75-litrowy silnik, który znajdziemy w wersji coupe. Umieszczona centralnie, wydająca fantastyczne dźwięki uturbiona jednostka zapewnia 245 KM oferując kierowcy nie byle jakie osiągi: 4,5 s do 100 km/h i prędkość maksymalną na poziomie 257 km/h.

Dużo uwagi poświęcono aerodynamice w 4C Spider. Pracowano nad tym, by podmuchy wiatru były jak najmniej odczuwalne wewnątrz auta, kiedy materiałowy dach jest opuszczony. W wersji otwartej, za naszymi plecami pięknie "gra" tytanowy wydech Akrapoviča.

Więcej o wrażeniach z jazdy Alfą Romeo 4C Spider przeczytasz w listopadowym numerze auto motor i sport.

Tagi: Alfa Romeo 4C Spider | galeria zdjęć

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij