auto motor i sport poleca:

Alfa Romeo Disco Volante Spyder - egzotyk topless

Poleć ten artykuł:

Otwarta wersja znanej przeróbki Alfy Romeo 8C zostanie zaprezentowana oficjalnie jutro w Genewie. Według nas wygląda wspaniale.

Zobacz całą galerię

Carrozzeria Touring Superleggera, marka znana fanom motoryzacji od dziesiątek lat, to firma zajmująca się najbardziej ekskluzywnymi samochodami świata. Specjaliści biorą ich karoserie i tworzą z nich wyjątkowe dzieła sztuki - włoscy pasjonaci potrafią giąć blachę jak mało kto.

Pierwszą wariację na temat Alfy 8C zaprezentowano cztery lata temu. Już wtedy Disco Volante podbiło serca fanów włoskich samochodów (nazwa i kształt karoserii nawiązują do słynnej Alfy Romeo z 1952 roku). Teraz, specjalnie na wystawę samochodową w Genewie, zaprojektowaną nową wersję z otwartym nadwoziem - Disco Volante Spyder.

>>> Zobacz Alfę Romeo Disco Volante Spyder w Genewie <<<

Tak jak poprzednik bazuje ona na technice z Alfy Romeo 8C. Ma ten sam pięknie brzmiący silnik 4.7 V8 o mocy 450 KM, 6-biegową przekładnie z łopatkami i przyspiesza do setki w 4,2 sekundy.

Ale w tym samochodzie chodzi o styl, nie o sportowe osiągi. Powstanie jedynie 7 takich modeli, do stworzenia każdego trzeba poświęcić Alfę Romeo 8C, a tych powstało jedynie 500 sztuk. Nie jest znana cena takiej modyfikacji, ale za sama tylko bazę, czyli używaną Alfę Romeo 8C, trzeba zapłacić minimum 1 mln złotych.

Samochód zostanie zaprezentowany światu już jutro podczas salonu samochodowego w Genewie.

Tagi: alfa romeo | disco volante | spyder | 8C Spider

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij