auto motor i sport poleca:

Alonso odejdzie z Formuły 1?

Poleć ten artykuł:

Alonso na podium - GP Japonii 2008

FIA rozpisała przetarg na dostawę jednostek napędowych od jednego producenta. Hiszpan powiedział jednak, że w przypadku ich wprowadzenia nie będzie widział sensu ścigania się w Formule 1.

"Jeśli to zaakceptujemy, nie pozostanie nic, na czym będzie można się oprzeć. Będę zmuszony pomyśleć wówczas o emeryturze. W przeszłości pod maską bolidów mieliśmy silniki V10 o mocy 1000 koni mechanicznych. Zmaganie się z tak ogromną mocą było ekscytujące dla kierowcy." - powiedział Alonso.

Przypomnijmy, że FIA ogłosiła niedawno, iż w niedługim czasie zespoły Formuły 1 będą korzystały ze standardowego silnika, co ma ograniczyć koszty i zwiększyć konkurencyjność maszyn.

Pomimo sprzeciwu wszystkich obecnych w F1 producentów, przetarg rozpisano, a najpoważniejsze oferty przedstawiły Ilmor, Cosworth, Mecachrome, Zytek i Judd. Wszystkie te firmy były w przeszłości zaangażowane w produkcję jednostek napędowych dla zespołów Formuły 1.

Źródło: Moto Target

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Formuła 1 | Fernando | Alonso | Renault | silniki

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij