Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Alonso odejdzie z Formuły 1?

Alonso na podium - GP Japonii 2008 Alonso na podium - GP Japonii 2008

FIA rozpisała przetarg na dostawę jednostek napędowych od jednego producenta. Hiszpan powiedział jednak, że w przypadku ich wprowadzenia nie będzie widział sensu ścigania się w Formule 1.

"Jeśli to zaakceptujemy, nie pozostanie nic, na czym będzie można się oprzeć. Będę zmuszony pomyśleć wówczas o emeryturze. W przeszłości pod maską bolidów mieliśmy silniki V10 o mocy 1000 koni mechanicznych. Zmaganie się z tak ogromną mocą było ekscytujące dla kierowcy." - powiedział Alonso.

Przypomnijmy, że FIA ogłosiła niedawno, iż w niedługim czasie zespoły Formuły 1 będą korzystały ze standardowego silnika, co ma ograniczyć koszty i zwiększyć konkurencyjność maszyn.

Pomimo sprzeciwu wszystkich obecnych w F1 producentów, przetarg rozpisano, a najpoważniejsze oferty przedstawiły Ilmor, Cosworth, Mecachrome, Zytek i Judd. Wszystkie te firmy były w przeszłości zaangażowane w produkcję jednostek napędowych dla zespołów Formuły 1.

Źródło: Moto Target

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Nie zgadzam się!!!... w żadnym wypadku nie powinno się doprowadzić do zahamowania rozwoju technologii motoryzacyjnych przez ujednolicenie silników w F1.... po prostu zabraknie bodźca który pcha producentów do udoskonalania swoich silników. A wspomniane teamy, cóż jak kogoś nie stać na wystawienie teamu F1 przez dłuższy okres czasu ( nawet bez wyników) i dodatkowe wspieranie (finansowe oczywiście) rozwoju technologii to niech się po prostu za to nie zabiera. Cały pomysł mocno nietrafiony...moim zdaniem oczywiście.A o F1 jestem całkowicie spokojny.. za dużo fanów, i firm które chcą budować swój wizerunek na tym sporcie, że wspomnę chociaż Martini, Red Bull czy Certina HSBC i inni czyli jakoś dziwnie niemotoryzacyjne EURO tam płyną :-)
  ~skafander, 2008-12-05 12:50:59
 • avatar
  zgłoś
  Lepiej, aby Fernando opuścił F1 niż kilku producentów . Mniejsza strata . Mika też odszedł i nikt za nim nie płakał .Honda już się wykruszyła . Toyota i STR będą następne . Jedyny ratunek dla F1 to ChampCaryzacja - czyli oprócz jednakowej aerodynamiki , właśnie jednakowe silniki .
  ~AMiS Fan:), 2008-12-05 10:19:47
 • avatar
  zgłoś
  W F1 coraz częściej udzielają się Żydzi. Widać to na każdym kroku i w każdej zmianie regulaminu.
  ~asdf, 2008-12-04 17:58:55
 • avatar
  zgłoś
  Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso zagroził, że opuści Formułę 1, jeśli władze tego sportu przeforsują wprowadzenie standardowych silników.
  auto motor i sport, 2008-12-04 16:42:46
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij