auto motor i sport poleca:

Alpine z silnikami od AMG

Poleć ten artykuł:

Już niebawem, po prawie dwóch dekadach przerwy, na drogach pojawią się samochody marki Alpine. Prawdopodobnie pod maską ujrzymy silniki wyprodukowane przez AMG.

Ta informacja nie powinna być zaskoczeniem, ponieważ od kilku lat koncern Daimler współpracuje z Renault-Nissan w kwestii współdzielenia platform oraz układów napędowych. Dlatego na mocy tego porozumienia Alpine mogłoby wykorzystać silniki stworzone przez sportowy wydział Mercedesa, czyli AMG.

Kilka tygodni temu Alpine zaprezentowało koncept Alpine Vision, który powinien doczekać się wersji produkcyjnej jeszcze w tym roku. Marka Alpine nie zamierza poprzestać na jednym modelu. W ciągu następnych kilku lat zadebiutują kolejne samochody.

W grę wchodzi też wykorzystanie któregoś z silników, które Renault produkuje w ramach aliansu z Nissanem oraz stuningowanie go. Według pierwszych zapowiedzi na prezentacji Alpine, samochód będzie wyposażony w czterocylindrowy silnik wspomagany przez turbodoładowanie. Jednak większe modele tej marki będą już wyposażone w jednostki V6.

Jeden z dyrektorów marki zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy modele o nadwoziu coupe, kabriolet, a także hatchback. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Tagi: Alpine | silniki AMG

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij