Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ambitne plany Citroena

Citroen C-Sportlounge Concept Citroen C-Sportlounge Concept

Citroen się zmienia. Już jakiś czas temu zapowiedział, że obok swoich zwyczajnych modeli, będzie oferował także auta w segmencie Premium. Pierwszym z nich ma być DS3, natomiast kolejnym będzie 2+2-miejscowy DS4, którego nadwozie zainspirowane zostało koncepcyjnym modelem C Sportlounge z 2005 roku. Ten ostatni był mieszaniną samochodu typu MPV z coupe i crossoverem.

Największy z nowych modeli Citroena - DS5 - ma być czymś w rodzaju francuskiego BMW X6. To auto z kolei bazuje na protypowym Hypnosie, pokazywanym przed rokiem na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Źródłem napędu DS5 ma być układ hybrydowy, wykorzystujący nie silnik benzynowy, tylko wysokoprężny.

Produkcja modelu C3 ma się zakończyć w listopadzie tego roku, natomiast niezbyt popularny Citroen Pluriel nie doczeka się następcy. Niedługo też poznamy nową odmianę modelu C2.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Oj, coś czuję, że to będzie spektakularna klapa...
  ~Janko, 2009-06-24 09:03:52
 • avatar
  zgłoś
  To już potwierdzone. Citroen, najpierw na najbliższym Frankfurt Motor Show, zaprezentuje niewielkiego DS3, a dwa kolejne modele, czyli DS4 i DS5 trafią na rynek w 2011 roku.
  auto motor i sport, 2009-06-23 11:13:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij