auto motor i sport poleca:

Armia kusi

Poleć ten artykuł:

USAirForce Zobacz całą galerię

Amerykańska armia znana jest z oryginalnych sposobów zachęcania młodych ludzi do wstąpienia w jej szeregi. Najnowszym pomysłem Sił Powietrznych jest budowa dwóch samochodów mocno czerpiących z lotniczej technologii. Pierwszy to Mustang X-1. Kabina tego auta przypomina kokpity myśliwców oglądanych na ekranach telewizorów - znajdziemy w niej centralnie umieszczony fotel lotniczy z katapultą, wolant służący do zmiany biegów i trzy spore ekrany z bieżącymi informacjami o stanie pojazdu. Pod maską siedzi silnik V8 o mocy 500 KM, wspierany w razie potrzeby przez instalację podtlenku azotu. Na zewnątrz zagościł nowy pakiet karoseryjny, w obowiązkowym w ostatnich czasach, białym kolorze.

Drugi projekt USAirForce to Challenger Vapor, skonstruowany na bazie Dodge'a Challengera. Również w nim nie zabrakło rozwiązań spotykanych wyłącznie gdzieś między chmurami. Z przodu zamontowano kamerę termowizyjną, która została połączona z ekranem zamontowanym w daszku przeciwsłonecznym. Według konstruktorów rozwiązanie to pozwala na prowadzenie auta w nocy bez konieczności użycia świateł - idealne rozwiązanie na tajne akcje szpiegowskie. Do tego zamontowano również specjalny układ wydechowy, który w razie potrzeby przechodzi w tryb "Stealth" i V8 pod maską staje się ciche jak Prius. I jeszcze jedno - całe nadwozie zostało pokryte specjalną farbą, sprawiającą, że auto staje się niewidoczne dla radarów.

Ciekawe kogo Armia chce skusić na wstąpienie do swoich szeregów, opowiadając takie bajki...

Więcej na: http://www.airforce.com/supercar/

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: USAirForce | Mustang | Ford | Dodge | Challenger

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij