auto motor i sport poleca:

Aston Martin GT8 oficjalnie

Poleć ten artykuł:

Aston Martin GT8 czerpie inspiracje z wyścigowego auta V8 Vantage GTE. Jednak nowy model jest dopuszczony do ruchu, więc projektanci musieli dodać kilka niezbędnych elementów.

Aston Martin GT8 Zobacz całą galerię

Ten rok przyniesie nam kilka smakowitych samochodów, nastawionych tylko na jedno - dawanie maksymalnej frajdy z jazdy kierowcy. Niedługo pojawi się najbardziej ekstremalne Porsche 911 GT3 RS 4.2, BMW M4 GTS i teraz mamy propozycję z Wielkiej Brytanii.

Aston Martin GT8 wyznaje trzy wartości: niską maskę, wysoką moc i dużą siłę docisku. I tak auto waży 1510 kg i ma 440 KM. Moc może być przekazywana poprzez 6-biegową skrzynię manualną lub 7-stopniowy "automat" Sportshift II.

Stylistyka ekstremalnego Astona nieomylnie sugeruje przynależność do motorsportu. Inżynierowie zwiększyli siłę docisku i poprawili aerodynamikę montując agresywny przedni zderzak, poszerzone progi, a także specjalnie uformowany zderzak tylny i duży spoiler. Jako materiału użyto oczywiście włókna węglowego.

Wewnątrz również czuć wyścigowego ducha. Kierowca dosłownie wciska się w kubełkowe fotele obszyte alcantarą, zaciska ręce na grubej, trójramiennej kierownicy, za jego plecami rozciąga się sieć stalowej klatki bezpieczeństwa, a otacza go włókno węglowe.

Bardzo trafnie określił to auto Andy Palmer, prezes Aston Martina: "Samochody drogowe są interesem, lecz ściganie się to bijące serce naszej marki. GT8 jest kombinacją tych dwóch określeń".

Ci, którym cieknie ślinka na widok tego samochodu i są w stanie wyłożyć na niego co najmniej 165 000 funtów muszą się spieszyć. Brytyjska marka zaplanowała produkcję zaledwie 150 sztuk ekstremalnego GT8.

Tagi: Aston Martin | V8 Vantage

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij