auto motor i sport poleca:

Aston Martin V12 Vantage S - dla tradycjonalistów

Poleć ten artykuł:

Aston Martin V12 Vantage S to najbardziej ekstremalna odmiana tego modelu. Jest najmocniejsza, najszybsza i co najlepsze - ma manualną skrzynię biegów!

Aston Martin V12 Vantage S Zobacz całą galerię

Aston Martin twardo obstaje przy swoim założeniach dotyczących silników V12 i manualnych skrzyń biegów. Najnowszym potwierdzeniem tego jest model V12 Vantage S. Pod maską znajdziemy tutaj wolnossący motor 6.0 V12 o mocy 560 KM i 620 Nm momentu obrotowego. To pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 3,9 s oraz prędkość maksymalną równą 330 km/h.

Mieliśmy okazję przekonać się, jak jeździ standardowy V12 Vantage z manualną skrzynią biegów i jesteśmy nieco przerażeni faktem, że także we wzmocnionej odmianie zdecydowano się na tradycyjną przekładnię. Dla ceniących komfort Aston oferuje 7-biegową skrzynię automatyczną. Co ciekawe, nie trzeba za nią dopłacać.

Dla tradycjonalistów, którzy nie mogą doczekać się V12 Vantage S z "manualem", mamy złą wiadomość. Produkcja modelu będzie niewielka, do USA trafi 100 egzemplarzy, na Stary Kontynent zapewne trochę więcej.

Model V12 Vantage S to już druga nowość brytyjskiej marki. Firma zapowiedziała już nieco słabszy, ale równie ekstremalny model GT8.

Tagi: Aston Martin | V12 Vantage S

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij