Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Aston Martin V12 Zagato – nie tylko na pokaz (wideo)

Aston Martin V12 Zagato Aston Martin V12 Zagato

Dla uczczenia pięćdziesięciolecia współpracy Aston Martin zbudował wspólnie z Zagato specjalne auto, które pokazano podczas Villa D'Este Concorsod'Eleganza. Piękne coupe powstało na bazie modelu V12 Vantage i ma w sobie łączyć włoską elegancję i brytyjską siłę.

Pod maską tkwi sześciolitrowa jednostka V12 o mocy 517 KM i momencie obrotowym 570 Nm - jak w V12 Vantage. V12 Zagato jest jednak lżejsze od swojego protoplasty, dzięki czemu sprint do setki ma mu zająć niecałe 4 sekundy. By potwierdzić wyścigowe umiejętności auta Brytyjczycy wystawią dwa takie egzemplarze pod koniec czerwca w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. A jeśli będzie zainteresowanie ze strony klientów - powstanie niewielka seria, która trafi do sprzedaży.

I wygląda na to, że auto jest skazane na sukces - importer Astona Martina donosi, że V12 Zagato zdobyło trofeum Concorso D'Eleganza Design Award.

A jak brzmi wspomniana V-dwunastka? Zobaczcie poniżej:

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Brzmi świetnie, natomiast na początku nie mogłem się specjalnie przekonać do tego tyłu, ale teraz uważam, że Aston to Aston - zrobili kolejne piękne auto.
  ~Samuraj, 2011-05-23 17:27:39
 • avatar
  zgłoś
  Najnowszy koncept brytyjskiej marki powstanie w limitowanej serii.
  auto motor i sport, 2011-05-23 09:52:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij