auto motor i sport poleca:

Aston Martin V8 Vantage S

Poleć ten artykuł:

Aston Martin V8 Vantage S Zobacz całą galerię

"Zorientowany na kierowcę" model S wyróżnia się nie tylko dodatkami z włókna węglowego i większym wlotem powietrza.19-calowe felgi aluminiowe, sportowe fotele i znaczki Vantage S w kabinie to też nie elementy najważniejsze. Producent przygotował coś więcej niż tylko dodatki stylistyczne. Zmieniono charakterystykę pracy układu kierowniczego, z przodu znajdziesz większe tarcze hamulcowe (średnica 380 mm i sześciotłoczkowe zaciski) i poprawiono zawieszenie, by można było bezpiecznie wycisnąć z auta jeszcze więcej. Brytyjscy inżynierowie popracowali nad układem stabilizacji toru jazdy i wspomaganiem hamowania. "Kropką nad i" ma być nowy, jeszcze lepiej brzmiący układ wydechowy.

Pod maską - oczywiście silnik V8 o pojemności 4,7 litra, mocy 430 KM (o 10 KM więcej niż w zwykłym V8 Vantage) i momencie obrotowym 490 Nm (o 20 Nm więcej niż V8 Vantage). Do tego nowa skrzynia biegów z siedmioma przełożeniami, zmieniająca biegi o 20% szybciej niż poprzednia. Czy auto będzie bić rekordy prędkości - tego jeszcze nie wiemy, ale producent zdradził, że ma palić średnio 12,9 litra benzyny na 100 km.

 

Tagi: Aston Martin | V8 | Vantage S

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij