auto motor i sport poleca:

Aston Martin opiera się hybrydom, tylko V12!

Poleć ten artykuł:

Jak obniżyć zużycie paliwa? Jeżdżąc wolniej - taki sposób, zamiast stosowania hybrydy, proponuje szef Astona Martina dr Ulirch Bez.

I nie zamierza, przynajmniej w ciągu najbliższych 10 lat, rezygnować z potężnych silników V12 o pojemności sześciu litrów. Przewiduje jednak, że aby nadążyć za coraz bardziej ostrymi normami, być może będzie trzeba zmniejszyć ich pojemność do pięciu lub mniej litrów.

W przeciwieństwie do konkurencji, która w ostatnich wydaniach swoich super-samochodów stosuje technologię hybrydową, Aston Martin chce poprawić zużycie paliwa poprawiając aerodynamikę i obniżając masę własną swoich aut. Tak jak to zresztą robił w ciągu ostatnich 5 lat, obniżając średnie zużycie paliwa swojej gamy o 30 %.

amis

Tagi: Aston Martin | V12 | hybryda | auto sportowe

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (8)

Samuraj, 16 października 2013, 20:21

Głupie trochę - nie?   Ja na to patrzę trochę inaczej. Kupując Astona jesteś raczej świadomy tego, że za chwilę nie postawisz pod domem Toyoty Prius - tutaj nie chodzi przecież o oszczędzanie. Aston sam się przyznał, że nie wyszło mu z Cygnetem wycofując go z produkcji (pomijam oczywiście małe zainteresowanie) i nie chciał jak sądzę dłużej udawać spowitego ekologicznymi trendami koncernu. Zobaczymy jak to będzie wyglądać za jakiś czas, ale ode mnie mają plus.

airmatic, 16 października 2013, 19:26

Tonący brzytwy się chwyta, czyli jak swoją marketingową propagandą okantować głupią BRUKselską ekopropagandę. A na razie jakoś się daje, dopóki nie monitorują z satelit mapowania silników i tego, jak kierowcy rozwijają prędkość tudzież zalecenia ekojazdy. To dopiero byłoby głupie, gdyby zakładali TACHOGRAFY do Astonów...

eri, 16 października 2013, 18:27

Ja nie widzę w tym nic dobrego, bo to jest z założenia sprzeczne, toteż nieco śmieszne. Obywatelu, kup sobie Astona Martina i pokaż jak się oszczędza... obywatelu kup sobie paczkę fajek, aby pokazać, że właśnie rzucasz palenie. Głupie trochę - nie?

Samuraj, 15 października 2013, 22:31

Ciekawe czy z taką filozofią dadzą radę, bo pomysł (moim zdaniem) jest dobry (niekoniecznie z finansowego punktu widzenia).

eri, 15 października 2013, 20:39

Ha! To jakby szef masarni wystąpił do klientów z pomysłem na ograniczenie spożycia tłuszczu. Jeźdźcie wolniej i jedzcie sałatę! (może Air napisze, że powinno być "jedzcie wolniej" ;) )
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij