Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi A1 Clubsport – dla miłośników tuningu

Audi A1 Clubsport Audi A1 Clubsport

Między 1 i 4 czerwca austriackie Reinfitz zamienia się w światową stolicę samochodów z Grupy Volkswagena. Miłośnicy tuningu z całego świata zjeżdżają się tam by pokazać swoje dopieszczone do granic możliwości samochody. Imprezy tej nie lekceważą również producenci, co roku przywożąc tam specjalne wersje swoich modeli. Nie inaczej jest teraz - Audi przygotowało m.in. jedyny w swoim rodzaju egzemplarz modelu A1, który wygląda, jakby właśnie miał wjechać na tor.

Sercem układu napędowego A1 Clubsport jest pięciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra wspierany turbosprężarką. Silnik ten znajdziemy w modelach TT RS i RS3, ale w przypadku A1 Clubsport inżynierowie postarali się jeszcze bardziej - ma on w tym aucie 500 KM mocy i 660 Nm momentu obrotowego. Auto waży 1390 kg i w tej konfiguracji jest w stanie wystrzelić się do 100 km/h w 3,7 sekundy, od 0 do 200 km/h przyspiesza w 10,9 sekundy, a sprint od 80 do 120 km/h zajmuje mu na czwartym biegu 2,4 sekundy! Elektroniczny kaganiec pozwala mu na osiągnięcie prędkości maksymalnej 250 km/h.

Równie ciekawie jak parametry układu napędowego prezentuje się nadwozie tego auta. Poszerzone o 60 milimetrów nadwozie, wielkie wloty powietrza w zderzakach, 19-calowe felgi z lekkich stopów a do tego matowy, biały lakier - te elementy decydują o agresywnym, żeby nie powiedzieć groźnym, wyglądzie "A-jedynki". Również wnętrze zyskało na wyglądzie - dominuje w nim teraz włókno węglowe, pasażerowie siedzą w sportowych kubłach i zapinają się szelkowymi pasami.

Szkoda, że A1 Clubsport powstał wyłącznie jako jeden, jedyny egzemplarz. Chociaż z drugiej strony, zapewne cena takiego auta mogłaby skutecznie zniechęcić potencjalnych nabywców.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  A mi się nie podoba. Owszem, osiągi, moc i moment w tak małym aucie robią swoje i to właśnie taki mały diabełek, żeby nie powiedzieć po****alacz, ale co Audi zrobiło z nadwoziem. To oczywiście kwestia subiektywna, ale dla mnie A1 upodobniło się nieco do Abartha 500. Jako ciekawostka ok, ale nic więcej.
  ~Samuraj, 2011-05-31 14:53:12
 • avatar
  zgłoś
  Zapowiada się wspaniale, ta specyfikacja mechaniczna ! A i od strony stylistyki jest świetnie, wielka szkoda że powstaje tylko jeden taki egzemplarz, mogli by chociaż wypuścić więcej modeli z takim pakietem stylistycznym, bo moim zdaniem chociażby te felgi mogłyby być za kilkanaście lat cennym i kultowym ,,artefaktem".
  ~samson, 2011-05-31 12:31:31
 • avatar
  zgłoś
  W tym roku odwiedzający zlot Wörthersee będą mogli zobaczyć wyjątkowy egzemplarz małego Audi.
  auto motor i sport, 2011-05-31 11:21:07
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij