auto motor i sport poleca:

Audi A2 Concept - pierwsze zdjęcia

Poleć ten artykuł:

Audi A2 Concept Zobacz całą galerię

Na pokładzie mierzącego niecałe 4 metry długości autka znalazło się sporo ciekawostek. Ma np. ciemny szklany dach, który można zmienić na przezroczysty wciskając odpowiedni przycisk. Po przyłożeniu napięcia elektrycznego małe cząsteczki zawarte w szkle ustawiają się w taki sposób, iż światło bez przeszkód przenika przez szybę. Natomiast po przyciemnieniu dachu szkło prawie całkowicie blokuje dopływ promieniowania podczerwonego ze światła słonecznego. Zatem skutecznie zacienia wnętrze i wnosi ważny wkład w efektywne zarządzanie temperaturą w elektrycznym Audi A2 concept.

Górne dwie trzecie powierzchni osłony chłodnicy skrywają przyłącze ładowania akumulatora i króciec płynu chłodniczego. To wszystko, co powinno interesować klienta - maska silnika jest na stałe skręcona z nadwoziem.

W dolnej części osłony chłodnicy, spełniającej rolę wlotu powietrza, osadzone są elementy chłodzące z pianki grafitowej. Materiał ten jest lekki i doskonale odprowadza ciepło z płynu chłodniczego do otoczenia. W centralnym wlocie powietrza umieszczonych jest osiem bloków, każdy zawiera sześć elementów grafitowych.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w A2 concept są reflektory z technologią diodową, tak zwane Matrix Beam. Wiązka małych, ułożonych jedna nad drugą diod generuje światła mijania i drogowe, a mikroreflektory pozwalają na precyzyjne sterowanie strumieniem światła. Diody można oddzielnie włączać i wyłączać, aby w każdej sytuacji idealnie oświetlić drogę. Liczne diody w dolnej części reflektorów, wyglądające jak kolia z pereł, są odpowiedzialne za światła do jazdy dziennej.

Pod linią okien leży charakterystyczny element Audi A2 concept: Audi dynamic light - pas świateł łączący przednie reflektory ze światłami tylnymi. Audi dynamic light generowane jest przez diody i światłowody. Gdy samochód stoi pas o szerokości kilku centymetrów jest czarny. Gdy właściciel zbliży się
do swojego Audi A2 concept, na powitanie zapalą się niebieskie światła, koncentrując się na klamkach drzwi zagłębionych w tym pasie. Drzwi otworzą się, gdy kierowca dotknie ich ręką. Podczas jazdy dynamic light palą się jasnym, pomarańczowym światłem. Po włączeniu kierunkowskazu pulsuje odpowiednia strona pasa, podczas hamowania czerwony impuls świetlny przebiega wzdłuż boków nadwozia ostrzegając pozostałych uczestników ruchu.

Także tylne światła wykonane są w technologii Matrix Beam. System za pomocą czujnika rozpoznaje warunki oświetlenia i odpowiednio dostosowuje jasność świateł do otoczenia. Światła przeciwmgielne generowane są przez lasery - w każdym module wbudowano pięć sztuk. Przy dobrej widoczności światła laserów nie widać, we mgle lub podczas deszczu wiązka laserowa trafia na cząsteczki wody w powietrzu i jest widoczna jako unoszący się nad drogą trójkąt.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | A2 | Audi A2 | Frankfurt 2011

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij