auto motor i sport poleca:

Audi A3 sedan e-tron – jeszcze jeden elektryk

Poleć ten artykuł:

Audi A3 sedan e-tron Zobacz całą galerię

 Niewiele ponad miesiąc temu A3 w wersji sedan można było oglądać w koncepcyjnej wersji podczas wystawy w Genewie. Teraz Audi przypomniało o tym modelu prezentując go w zelektryfikowanej wersji.
W Aucie pokazanym w Szanghaju inżynierowie Audi zamienili 408-konny, 2,5-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy z Genewy na 1,4-litrowe TFSI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa, a na dokładkę zamontowali elektryczną jednostkę produkującą 27 KM. W sumie zespół napędowy dysponuje mocą 238 KM, a zarządza nią siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia S tronic. Ten zestaw pozwala na rozpędzenie e-trona do 100 km/h w 6,8 sekundy, a jego prędkość maksymalną określono na 231 km/h.

Energia elektryczna zmagazynowana w akumulatorach umieszczonych za tylną kanapą pozwala na przejechanie do 54 km. Akumulatory ładowane są w czasie jazdy, można również podpiąć je do zwykłego gniazdka elektrycznego.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 118 570 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | A3 | e-tron | Szanghaj

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij