Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi A3 – zasilane CNG (wideo)

Audi A3 CNG Audi A3 CNG

Firma podjęła decyzję o budowie fabryki zajmującej się produkcją wodoru za pośrednictwem elektrolizy wody. Uzyskany w ten sposób wodór miałby być wykorzystany do produkcji ogniw paliwowych, albo produkcji metanu, który w Audi został ochrzczony mianem e-gazu.

Fabryka powstaje w związku z planami wdrożenia do produkcji silnika przystosowanego do napędzania tym paliwem, zbudowanego na podstawie czterocylindrowej jednostki TFSI. Pierwsze auta z takim napędem i znaczkiem Audi na masce pojawią się w sprzedaży w 2013 roku. Pomysł ten ma pozwolić na połączenie ekologii i możliwości pokonywania dużych dystansów.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  W zeszłym roku testowali nowy typ baterii litowe-metalowo-polimerowych. A2 z takimi bateriami przejechali 600km.Co wymyślą - główny sponsor badań koncern Volkswagena przeznacza na rozwój i badania w najbliższych latach 50 mld Euro.Za to mogliby kupić kilka firm motoryzacyjnych. Ile z tej sumy skapnie do samego Audi tego nie pisali, ale pewnie "coś" dostaną. Każdy w tym towarzystwie ma pomysły i Audi i VW zapowiadają hybrydy, elektryczne, itp. na 2013.
  ~yeti, 2011-05-16 19:25:46
 • avatar
  zgłoś
  Audi wyrasta powoli na pioniera w dziedzinie ekologicznego napędu. Chylę przed nimi czoło za pomysły i ciekaw jestem co jeszcze wymyślą.
  ~Samuraj, 2011-05-16 12:41:30
 • avatar
  zgłoś
  Niemiecki koncern szuka kolejnych sposobów na ekologiczne źródła napędu swoich modeli.
  auto motor i sport, 2011-05-16 07:37:06
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij