Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi AG – na 100 lecie!

Stulecie Audi Stulecie Audi

Na uroczystości nie zabrakło też kanclerz Niemiec Angeli Merkel, a koncert dał światowej sławy chiński pianista Lang Lang, który po raz pierwszy zagrał na fortepianie Audi Design.

"Tak, jak silne drzewo potrzebuje głębokich korzeni, tak mocne przedsiębiorstwo potrzebuje wielkiej tradycji" - podkreślił Rupert Stadler, szef Audi i w swoim przemówieniu przypomniał bogatą historię firmy. Dokładnie przed 100 laty pionier w dziedzinie motoryzacji, August Horch, założył w Zwickau August Horch Automobilwerke GmbH, której nazwę zmienił wkrótce na Audi Automobilwerke - od łacińskiego tłumaczenia swojego nazwiska.

Podczas uroczystej gali po raz pierwszy zaprezentowano publicznie nowe Audi A5 Sportback. To sportowe, pięciodrzwiowe auto jest, po wersji Coupé i Kabriolet, trzecim członkiem rodziny A5 i wyróżnia się połączeniem elegancji, komfortu i przydatności w życiu codziennym.

Rupert Stadler odsłonił najmłodszego członka rodziny Audi razem z Angelą Merkel. "Obojętnie, jak bardzo pojazdy przyszłości będą różniły się od dzisiejszych, dążenie ludzi do indywidualnej mobilności pozostanie niezmienne" - mówiła kanclerz Angela Merkel.

Przy tym kanclerz stwierdziła, że w przyszłości jednym z najważniejszych zadań będzie poprawa oddziaływania na środowisko naturalne, efektywne wykorzystanie energiii bezpieczeństwo także w dziedzinie motoryzacji. "Dlatego Audi i jego 100-letnia historia może być uznawane za reprezentanta innych przedsiębiorstw przemysłu motoryzacyjnego."

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 200 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Dwoma światowymi premierami Audi uczciło swoje 100 urodziny. Podczas gali w Audi Forum 1 800 zaproszonych gości podziwiało program, którego najważniejszym punktem była przede wszystkim światowa premiera modelu A5 Sportback.
    auto motor i sport, 2009-07-21 11:01:14
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij