Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi Quattro – jest szansa na produkcję

Audi quattro concept Audi quattro concept

W 2010 roku w Paryżu niemiecka marka zaprezentowała koncepcyjny pojazd, który miał uczcić 30. rocznicę premiery napędu Quattro. Auto przygotowane na bazie modelu RS5 było również nawiązaniem do kultowego Ur-Quattro, które wraz z premierą czterokołowego napędu zaczęło królować na rajdowych oesach.

Jeszcze przed jesienną wystawą we Frankfurcie zapadnie decyzja, czy koncepcyjne Quattro zostanie wprowadzone do produkcji. Szef Quattro GmbH - Stephan Reil - wspomniał w rozmowie z Inside Line, że ma w związku z tą decyzją "optymistyczne" przeczucia.

Jest szansa, że powstanie około 500 do 1000 egzemplarzy, będą oparte na mocno zmodyfikowanym układzie napędowym RS5 i nie będą ważyły więcej niż 1400 kg. By osiągnąć ten wynik Audi będzie musiało zastosować wiele egzotycznych i nietanich materiałów. Quattro nie będzie więc tanie. Ile będzie kosztowało - dowiemy się za 2-3 lata, kiedy trafi do sprzedaży.

źródło: insideline

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Zwykłe Audice są drogie, a co dopiero ten model (limitowany i wykonany z "egzotycznych" materiałów), ale pomysł dobry. Na początku sceptycznie patrzyłem na ten concept i mi się szczególnie nie podobał, ale im dłużej mu się przyglądam tym bardziej bym go chciał zobaczyć na drogach (choć to mało prawdopodobne).
  ~Samuraj, 2011-07-07 13:40:14
 • avatar
  zgłoś
  Dla mnie to on mógłby spokojnie być następcą "tetetki", która od trzynastu lat w zasadzie utrzymuje swoją linię dizajnerską.Albo być produkowany równolegle do niej...Tymczasem projekt Quattro zapowiada się na drogiego "egzotyka", którego powstanie mniejsza liczba niż superbolidu R8. No i muszę sobie wybić z głowy, że kupię za paręnaście lat model "mocno używany, nie bity"
  airmatic, 2011-07-07 13:08:41
 • avatar
  zgłoś
  Koncept, który rozbudził apetyty wielu z nas ma szansę na wejście w fazę produkcyjną.
  auto motor i sport, 2011-07-07 08:08:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij