auto motor i sport poleca:

Audi R8 MTM - zindywidualizuj sobie R8

Poleć ten artykuł:

MTM Audi R8 Zobacz całą galerię

MTM (Motoren Technik Mayer) to firma tuningowa z Bawarii. W ich projekcie Audi R8 najbardziej rzuca się w oczy lakier - jaskrawa zieleń zyskała sławę na Porsche 911 GT3, teraz przyciąga wzrok na "r-ósemce". Czarne felgi aluminiowe mają rozmiar 20 cali. Na aucie aż roi się od oznaczeń producenta - napis MTM wykuty jest na szprychach każdego z kół. Poza tym nazwę R8 "spotkamy" jeszcze na wlewie paliwa a także na gałce skrzyni biegów gdzie mieni się na zielono.

Zmiany nie mogły nie zajść w technice. 4,2-litrowy silnik V8 generuje teraz 560 koni mechanicznych moc i 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego. MTM przygotowało również modyfikacje dla nowego w ofercie silnika V10, moc końcowa jest taka sama jak w przypadku jednostki V8. Odpowiedni ścieżkę dźwiękową zapewnia nowy układ wydechowy z czterema ceramicznymi końcówkami wydechu.

Aby moc nie marnowała się na drodze MTM postarało się o ulepszenie własności aerodynamicznych R8-ki. Z przodu mamy więc karbonowe skrzydło, nowe progi boczne a także tylny dyfuzor. Wszystko w zieleni a zarazem wszystko wykonane z karbonu. Dzięki systemowi Lift-Up kierowca może podnosić przednią lub tylną oś nawet o 40 mm, ułatwi to pokonywanie np. śpiących policjantów.

MTM to tuner elastyczny, firma twierdzi, że jest w stanie spełnić życzenia klientów a ten model to tylko pokaz umiejętności spółki.

Źródło: MTM, tuningpresse

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 803 400 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | R8 | MTM | tuning

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij