auto motor i sport poleca:

Audi R8 Spider już na testach

Poleć ten artykuł:

Supersamochód Audi drugiej generacji odbył swoją premierę na targach w Genewie. Zaledwie kilka miesięcy później producent już szykuje wersję cabrio. Audi R8 Spider nadjedzie w 2016 roku. 

Zobacz całą galerię

Audi R8 Spider wyjechało na publiczne drogi. Przyłapano je po raz pierwszy, gdzieś w okolicach toru Nurburgring. Nas bardzo cieszy, że inżynierowie z Ingolstadt już pracują nad otwartą wersją jednego z najgorętszych samochodów tego roku. 

Choć sfotografowane auto jest całkowicie pokryte folią maskującą, wątpliwości nie ma – to R8 ze „szmacianym” składanym dachem. I chociaż kamuflaż dobrze zakrywa to, co byśmy chcieli zobaczyć, to już na sam widok fantastycznych proporcji auta robi się ciepło w brzuchu. Piękna linia nadwozia i niezaprzeczalna „stylówa” materiałowego dachu mają jednak swoją cenę – lekkie przybranie na masie całego samochodu. To natomiast ciągnie za sobą kolejne konsekwencje jak np. niższa prędkość maksymalna i kilka setnych sekundy więcej potrzebnych w sprincie do pierwszej „setki”.

 

 

Nowe R8 Spider powinno być jednak lżejsze od swojego poprzednika o jakieś 50 kg, a do jego napędu posłuży ta sama, 10-cylindrowa jednostka, która już dziś dostępna jest w R8 z zamkniętym nadwoziem. Już od momentu debiutu R8 Spider powinno być dostępne zarówno w podstawowej, 540-konnej wersji jak i mocniejszym, 610-konnym wariancie „Plus”. Jak już Was informowaliśmy, w którymś momencie życia modelu do gamy jednostek napędowych trafi nowy, rozpoczynający cennik R8, sześciocylindrowy, turbodoładowany motor. Ta wersja silnikowa również powinna figurować w ofercie w nadwoziu Spider.

Druga generacja superauta z czterema pierścieniami na masce i otwieranym dachem pojawi się najprawdopodobniej rok po premierze R8 coupe, czyli na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2016 roku. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 803 400 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi R8 | Spider | szpiegowskie zdjęcia

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij