auto motor i sport poleca:

Audi R8 Spyder pokazane oficjalnie

Poleć ten artykuł:

Audi R8 Spyder to nic innego, jak otwarta wersja ekstremalnego coupe z Ingolstadt. Pod maską jedyny słuszny silnik 5.2 V10, prędkość maksymalna - 318 km/h. Ciekawe, czy przy otwartym dachu...

Audi R8 Spyder 2016 Zobacz całą galerię

Mimo że wiemy jak wygląda nowe Audi R8 Spyder, dopiero teraz auto debiutuje oficjalnie. Do prezentacji nowego modelu, Audi świetnie dobrało kolor. Kanarkowy żółty doskonale kontrastuje z czarnymi akcentami i jeszcze lepiej wpasowuje się w charakter samochodu.

Pod maską pracuje ten sam, co w wersji coupe 5.2-litrowy silnik V10 o mocy 540 KM i 540 Nm. Na razie nie wspomina się o wersji Plus z 610-konną jednostką. Jednak w Spyderze słabsza odmiana w zupełności wystarczy.

Stylistyka auta z przodu nie odróżnia się niczym od wersji zamkniętej. Różni się tylna część, w której zmieniono dyfuzor, a także pojawiła się dodatkowa listwa z kratką w kształcie plastra miodu. Inna jest także pokrywa silnika, która nie jest już przezroczysta, a zyskała dwa podłużne skrzela z wlotami powietrza.

Najważniejsze w R8 Spyder jest oczywiście fakt, że można podróżować nim z otwartym dachem. Audi zrezygnowało z ciężkiej i skomplikowanej konstrukcji metalowej, zamiast tego postawiono tu na tradycyjny, materiałowy dach. To zupełnie inna koncepcja niż przedstawiła chociażby Mazda w nowej odmianie MX-5. Dach składa się przyciśnięciem jednego przycisku, trwa to 20 sekund. Dach będzie się otwierał lub zamykał do prędkości nieprzekraczającej 50 km/h. Warto zaznaczyć, że szybę umieszczoną za pasażerami można podnosić lub opuszczać.

Ważna informacja jest taka, że R8 Spyder można już zamawiać w polskich salonach. Cena? Jeszcze nieznana, ale będzie zapewne nieco wyższa od wersji coupe.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 803 400 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi R8 | Spyder | premiera

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij