auto motor i sport poleca:

Audi RS4 B9 przyłapane podczas testów

Poleć ten artykuł:

Ingolstadt szykuje kolejną odmianę (B9) ekstremalnego Audi klasy średniej czyli RS4. Niestety auta nie ominie downsizing, ale wzrośnie moc. Czego możemy spodziewać się po nowym Audi RS4?

Audi RS4 B9 szpiegowskie Zobacz całą galerię

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to pokazane podczas targów we Frankfurcie Audi S4. Jednak nasze wprawne oko dostrzega kilka kluczowych zmian, co może sugerować, że mamy do czynienia z Audi RS4 B9.

Po pierwsze, większe są felgi, które zamontowano w poszerzonych nadkolach. Po drugie auto wydaje się być nieco niższe. Audi dość szybko zabrało się za testy RS-czwórki, bo przecież nawet jeszcze zwykłe A4 nie dotarło do salonów.

Możemy zapomnieć o wolnossącym, 4.2-litrowym V8 o mocy 450 KM. Silnik wzorowany na jednostkach z motorsportu pięknie wchodził na obroty i wydawał z siebie niesamowite arie. Niestety żyjemy w czasach, gdzie o silnikach decydują ekolodzy i także w nowym RS4 maczali swoje palce. Zamiast ośmiocylindrowca, planowany jest motor 3.0 V6 TFSI, podobny jak ten w S4, gdzie osiąga 354 KM i 500 Nm. W RS4 będzie zapewne wspomagany przez technologię e-turbo i jego moc będzie oscylować w granicach liczby 500.

Do tej pory Audi RS4 było dostępne tylko w nadwoziu kombi (wyjątkiem jest B7), ale w dziewiątej odsłonie ma również pojawić się sedan. Auta najwcześniej możemy spodziewać się w 2017 roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi RS4 | B9 | szpiegowskie zdjęcia

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij