auto motor i sport poleca:

Audi RS6 i RS7 dostaną więcej mocy

Poleć ten artykuł:

Dodatkowy zastrzyk mocy w Audi RS6 i RS7 to nie jedyna zmiana. Zobacz, co jeszcze zmodyfikowali inżynierowie z Ingolstadt.

RS6 i RS7 Zobacz całą galerię

Czasami producenci aut wprowadzają supermocne wersje supermocnych modeli. Jednym z takich marek jest Audi i jego RS6 i RS7, które teraz dostają więcej mocy. Seryjnie silnik 4.0 TFSI V8 ma 560 KM i 700 Nm. Wersja performance dostanie 45 KM i 50 Nm ekstra. To pozwala "urwać" 0.2 w czasie przyspieszenia do 100 km/h. Do obydwu wzmocnionych modeli będzie można opcjonalnie zamówić dynamic package, który przesuwa kaganiec prędkości maksymalnej na 280 km/h, a nawet 305 km/h.

Jak Audi uzyskało dodatkowe konie mechaniczne? Zainstalowano nowy system zarządzania silnikiem, zwiększający wydajność silnika w wyższym zakresie obrotów. Z myślą o ekologii zastosowano też system COD, który odłącza cylindry, kiedy nie ma potrzeby, żeby pracowały wszystkie.

8-biegowa skrzynia s-tronic została nieco zmodyfikowana. Normalnie 40% mocy trafia na przód i 60% na tył, ale w razie potrzeby system rozkłada moc na poszczególne koła w różnych proporcjach. Standardowo RS6 i RS7 dostaną centralny mechanizm różnicowy, a w opcji dodatkowy system, który rozdysponowuje moment obrotowy na poszczególne koła tylne.

Do sportowych modeli można też zażyczyć sobie 21-calowe felgi z oponami 285/30 tires w RS6 i 275/30 w RS7, które skrywają stalowe, wentylowane tarcze, a w opcji węglowo-ceramiczne.

W Niemczech RS6 z pakietem performance kosztuje €117,000, natomiast RS7 Sportback performance startuje od €121,700. Sprzedaż obydwu modeli rusza w przyszłym miesiącu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi RS6 | audi rs7

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij