Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi SQ5 Competition dla Hiszpanów

Hiszpański oddział marki z Ingolstadt wypuszcza na rynek wzmocnioną wersję i tak szybkiego już SUV-a. Audi SQ5 Competition będzie dysponować mocą 326 KM.

Jeśli ktoś z Was uważa, że Audi SQ5 jest nudne i w żaden sposób nie przyśpiesza bicia serca, musi udać się do Hiszpanii. Audi Spain postanowiło bowiem wprowadzić do salonów lekko „podkręconą” wersję swojego popularnego, szybkiego SUV-a.

Audi SQ5 Competition wciąż będzie napędzać ten sam, dobrze nam znany, 3-litrowy diesel. Z tą różnicą, że w modelu z dopiskiem „Competition” będzie rozwijał on 326 KM i 650 Nm. Przyznajemy, że przyrost mocy względem standardowego SQ5, który dysponuje mocą 313 KM, nie jest może wielce imponujący, ale przyznajemy też, że chyba każdy z nas ucieszyłby się, że jego SQ-pięć jest „lepsze” niż wszystkie inne dookoła. Połączenie spalania na poziomie 6,6 l i sprint do pierwszej „setki” w czasie 5,1 s powinno zamknąć usta wszystkim tym, którzy pomysł wsadzania diesla do usportowionych modeli uważają za bezsensowny.

Ponieważ trudno jest rozpoznać 13-konny wzrost mocy z zewnątrz, Audi Spain zadbało o to, żeby model Competition wyróżniał się na tle innych SQ5. Wyposażono go w 20-calowe, wieloramienne alufelgi, czarny dach, przyciemnione szyby i sportowe zawieszenie. Nie zabraknie też kompletnego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, komfortu i innych gadżetów uprzyjemniających jazdę.

Nie znamy powodów, dla których Audi zdecydowało się na wypuszczenie SQ5 Competition jedynie na Półwyspie Iberyjskim, ale na pocieszenie możemy powiedzieć Wam, że Hiszpanie będą musieli słono zapłacić za swoje „Audiki”. SQ5 Competition swoją cenę rozpoczyna z pułapu ok. 312 tys. zł. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Audi Spain wprowadza do salonów specjalną wersję średniego SUV-a. SQ5 Competition poza ładną nazwą dostało też kilka koni więcej.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Audi-SQ5-Competition-dla-Hiszpanow,20019,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-06-22 09:31:11
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij