Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi Urban Concept – lekko i ekologicznie

Audi Urban Concept Audi Urban Concept

Wczoraj prezentowaliśmy nagrania z berlińskiego Placu Poczdamskiego, na którym Audi kręciło materiał wideo z tajemniczym konceptem w roli głównej. Dziś wiemy o nim odrobinę więcej - producent oficjalnie potwierdził, że podczas frankfurckiego IAA zaprezentuje koncepcyjny model o nazwie Urban Concept. Przy okazji zaprezentowano zestaw szkiców, które pokazują, jak auto ma wyglądać w pełnej krasie. Widzimy na nich futurystycznego, dwumiejscowego malucha z wielkimi, 21-calowymi kołami. I zdaje się, że wygląda on dużo lepiej, niż zakamuflowany egzemplarz z Berlina.
Producent podkreśla, że prezentowany prototyp nie bazuje na żadnym modelu z obecnej oferty firmy. Przygotowano dla niego monocoque z włókna węglowego, karbonu nie zabraknie również w samej kabinie. Zaplanowano w niej miejsce dla dwóch osób - kierowca siedzi po lewej stronie, a pasażer - obok niego, przesunięty do tyłu.

Auto napędzane będzie dwoma silnikami elektrycznymi, czerpiącymi energię z litowo-jonowych akumulatorów.

Więcej na temat tego "wynalazku" dowiemy się za miesiąc we Frankfurcie.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To czy mi się auto podoba czy nie to może mówić nie będę, bo tak naprawdę nie wiadomo co z nim będzie, ale ciekaw jestem innej rzeczy: czy taki Urban Concept to pojedynczy wyskok Audi czy planują z nim coś więcej w przyszłości ... . Ja sądzę, że to tylko prezentacja możliwości firmy i sposób zapełnienia stoiska na IAA.
  ~Samuraj, 2011-08-10 13:13:30
 • avatar
  zgłoś
  Audi pokazało szkice koncepcyjnego, małego wozidełka, które w kamuflażu oglądaliśmy na wideo.
  auto motor i sport, 2011-08-10 09:07:35
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij