auto motor i sport poleca:

Audi razem z Porsche pracują nad nowymi silnikami

Poleć ten artykuł:

Owocem współpracy Audi i Porsche mają być nowe, turbodoładowane silniki V6 i V8. Będą wykorzystywane też do Lamborghini i Bentley'ów.

Audi RS6 Silnik

Na razie niewiele wiadomo o nowych silnikach, tworzonych wspólnie przez Audi i Porsche, ale jedno jest pewne - jednostki turbodoładowane na dobre pojawią się w ofercie tych producentów, a nawet zagoszczą w bezkompromisowych autach Lamborghini, gdzie do tej pory królowały wolnossące V10 w Huracanie i V12 w Aventadorze.

Nowe jednostki V6 prawdopodobnie będą miały pojemność 3 litrów, a w Audi podstawową jednostką z sześcioma cylindrami ma być 2,5-litrowe V6, wykorzystujące cykl Atkinsona. Większe, V8 miałyby pojemność czterech litrów. Jeśli plany się powiodą, nowe silniki znajdą się pod maskami modeli Audi, Bentley'a, Porsche i Lamborghini. Oprócz tradycyjnego turbodoładowania, mówi się także o układzie wykorzystującym e-turbo.

Silniki turbodoładowane na dobre zagoszczą w motoryzacyjnym świecie. Takie jednostki ogłosiło już Porsche w modelu 911, Audi w R8 czy Ferrari w nowym 488 GTB.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | Porsche | silniki | współpraca

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij