auto motor i sport poleca:

Audi testuje system zdalnej jazdy

Poleć ten artykuł:

Już niedługo jadąc Audi poniżej 60 km/h nie będziemy musieli martwić się co jedzie przed nami. Niemcy testują system, który uwalnia kierowcę od większości wykonywanych czynności za kółkiem.

Zdalna jazda Audi A7 Zobacz całą galerię

Testowane Audi A7 jest wyposażone w 22 czujniki (w tym skaner laserowy), które monitorują na bieżąco sytuacje z przodu pojazdu i wywołują odpowiednią reakcję (hamowanie, skręcanie, przyspieszanie). System reaguje także na zachowania innych pojazdów.

System działa do prędkości 60 km/h i został skonstruowany z myślą o korkach. Chodzi o odciążenie kierowcy od niektórych czynności, w mocno zagęszczonym ruchu, żeby mógł on zająć się innymi rzeczami. Gdy już wyjedzie z korka system powiadomi kierowcę, że ten powinien przejąć kontrolę nad autem.

Testy odbyły się już na drodze publicznej. Audi zaprezentowało ten system na jednym z odcinków drogi ekspresowej Lee Roy Selmon w pobliżu miejscowości Tampa na Florydzie. W ten sposób, Audi zostało pierwszym producentem, który wprowadził do publicznego ruchu zdalnie sterowany samochód.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 426 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | testy | tempomat | bezpieczeństwo | Audi A7

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij