Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Audi testuje system zdalnej jazdy

Już niedługo jadąc Audi poniżej 60 km/h nie będziemy musieli martwić się co jedzie przed nami. Niemcy testują system, który uwalnia kierowcę od większości wykonywanych czynności za kółkiem.

Testowane Audi A7 jest wyposażone w 22 czujniki (w tym skaner laserowy), które monitorują na bieżąco sytuacje z przodu pojazdu i wywołują odpowiednią reakcję (hamowanie, skręcanie, przyspieszanie). System reaguje także na zachowania innych pojazdów.

System działa do prędkości 60 km/h i został skonstruowany z myślą o korkach. Chodzi o odciążenie kierowcy od niektórych czynności, w mocno zagęszczonym ruchu, żeby mógł on zająć się innymi rzeczami. Gdy już wyjedzie z korka system powiadomi kierowcę, że ten powinien przejąć kontrolę nad autem.

Testy odbyły się już na drodze publicznej. Audi zaprezentowało ten system na jednym z odcinków drogi ekspresowej Lee Roy Selmon w pobliżu miejscowości Tampa na Florydzie. W ten sposób, Audi zostało pierwszym producentem, który wprowadził do publicznego ruchu zdalnie sterowany samochód.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 241 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Już niedługo jadąc Audi poniżej 60 km/h nie będziemy musieli martwić się co jedzie przed nami. Niemcy testują system, który uwalnia kierowcę od większości wykonywanych czynności za kółkiem.Zobacz artykuł
    auto motor i sport, 2014-08-13 15:42:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij