auto motor i sport poleca:

Auta w kamuflarzu

Poleć ten artykuł:

Nie sztuka zbudować samochód. Robią to nawet Amerykanie. Sztuka go sprzedać. A prawdziwa sztuka to zaskoczyć klienta.  

Auta w kamuflarzu Zobacz całą galerię

Samochód to nie tylko środek transportu. To towar, który ma klienta zachwycić i przyciągnąć. Musi być inny od produktów konkurencji. A więc tajny, aż do chwili, gdy z fasonem wjedzie na rynek. Jednak wcześniej trzeba zrobić tysiące prób i testów, nie tylko laboratoryjnych, ale i drogowych. Nowatorstwo trzeba starannie ukryć, by konkurencja czegoś nie zmałpowała. W przypadku samochodów trzeba testowo przejechać miliony kilometrów.

Trochę na tajnych torach, resztę na normalnych drogach. A tam nie brakuje szpiegów fotograficznych. Potrzebny jest więc kamuflaż. Jak w wojsku, gdzie maskuje się samoloty czy fortyfikacje. A nawet drogi i wiadukty (w krajach gdzie jest co maskować). W nowych samochodach trzeba oszpecić wszystko. A zwłaszcza uniemożliwić rozpoznanie marki. Tablice rejestracyjne (używane!) nie powinny zdradzać adresu fabryki.

Jak w salonie wizażu – stosuje się kobiece sztuczki korygujące urodę. Oklejając lampy zmienia się „kształt oczu”. Makijażem oszukuje linię okien. Fikuśne wzorki bardzo mylą obserwatora. Samochód należy obrzydzić tak mocno, jak tylko jest to możliwe. Na szczęście dużo łatwiej się obrzydza niż upiększa. Jak w życiu
     

Zamiast pięknych, nowych tylnych świateł przykleić byle jakie, od ciężarówki. A nawet jeśli nowego samochodu nie wyszpiegują konkurenci tylko media, to jest to katastrofa marketingowa i finansowa, bo nie da się sprzedać zapasów starego modelu. Czasem niby przypadkowo „kabluje się” paparazzim, jeśli próbowany model jest zupełnie nowy. Auta w masce nie zatrzymuje się w miejscach publicznych, a przy awarii szybko ukrywa. I jeździ z obstawą. Dobry kamuflaż – tak w wojsku, modzie i polityce, jak i w motoryzacji – to sztuka wielka.

Tagi: premiery | kamuflaż

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij