auto motor i sport poleca:

Auto, które samo jedzie już za 3 lata? Continental testuje

Poleć ten artykuł:

Samochód, który sam się prowadzi. Brzmi jak cytat z filmu science-fiction? Takie auto już jeździ!

Zobacz całą galerię

Testuje go Continental, która jako pierwsza firma na świecie uzyskała pozwolenie na próby w realnych, drogowych warunkach. Testy odbywają się w USA w stanie Nevada.

"Samochody z autopilotem są naturalnym etapem na drodze rozwoju systemów wsparcia kierowców, które obecnie są w sprzedaży. Samochód przyszłości będzie oferował automatyczne prowadzenie w różnych warunkach – np. w korkach lub na placu budowy. Kierowca będzie mógł w dowolnym momencie wybrać, czy sam chce prowadzić, czy też powierzyć tę czynność systemowi." - wyjaśnia Christian Singer, szef działu systemów i technologii motoryzacyjnych firmy Continental.

W 2016 roku firma planuje wprowadzić do sprzedaży systemy umożliwiające częściowo zautomatyzowane prowadzenie pojazdu. Rozwiązania radzące sobie ze skomplikowanymi scenariuszami drogowymi powinny być gotowe w 2020 roku, a pełna automatyzacja prowadzenia seryjnie produkowanych pojazdów stanie się możliwa w 2025 roku.

amis

Tagi: autopilot | samochód samojeżdżący | Continental

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (3)

eri, 18 lipca 2013, 19:18

Boże, dokąd to wszystko zmierza ... Terminator... part XII :(

garfield, 18 lipca 2013, 18:40

Taki Continental to raczej nie ma nic do powiedzenia. Z tego co wiem to już takie Priusy mogą poruszać się w Kalifornii. Nevada to jedzie się tydzień i można nikogo nie spotkać. Takie rozwiązania muszą testować i realizować największe koncerny. Robią to Volvo, Toyota, VW chyba BMW.

Samuraj, 17 lipca 2013, 13:14

Boże, dokąd to wszystko zmierza ...
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij