Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Autonomiczne Audi RS7 szybsze od kierowcy wyścigowego

Nazwa "samochód" nabiera nowego znaczenia. Producenci pracują nad autonomicznymi pojazdami na drogach publicznych, a Audi szlifuje RS7 na torach wyścigowych. Wynik ostatniego testu przerósł ich oczekiwania.

2015-07-15
Audi RS7

Po testach autonomicznego Audi RS7 na torze Hockenheimring, przyszła pora na Amerykę Północną. Auto osiągnęło bardzo dobre czasy okrążeń na torze Sonoma Raceway w Kalifornii. Jedno okrążenie toru, czyli dystans 4050 metrów "samojeżdżące" Audi przejechało w czasie 2:01,01 min. "To czas lepszy od czasów przejazdów kierowców sportowych” - twierdzi Thomas Müller, odpowiedzialny za rozwój układu hamulcowego i kierowniczego oraz systemów wsparcia kierowcy.

Samochód o mocy 560 KM sam kieruje wszystkimi funkcjami, zarówno podczas hamowania, pokonywania zakrętów, czy przyspieszania.

Oprócz torowych testów, Audi sprawdza systemy autonomiczne w warunkach drogowych. Producent aut z Ingolstadt wprowadzi system autonomicznej jazdy do sprzedaży po raz pierwszy w limuzynie A8 następnej generacji. Auto przejmie kontrolę podczas parkowania i w trakcie jazdy do prędkości 60 km/h.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Audi RS7, które porusza się bez udziału kierowcy osiągnęło bardzo dobry czas na torze w Kalifornii. Zawstydziło nawet doświadczonego kierowcę wyścigowego.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Autonomiczne-Audi-RS7-szybsze-od-kierowcy-wyscigowego,20180,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-07-15 13:34:27
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij