auto motor i sport poleca:

Autonomiczne Audi RS7 szybsze od kierowcy wyścigowego

Poleć ten artykuł:

Nazwa "samochód" nabiera nowego znaczenia. Producenci pracują nad autonomicznymi pojazdami na drogach publicznych, a Audi szlifuje RS7 na torach wyścigowych. Wynik ostatniego testu przerósł ich oczekiwania.

Audi RS7

Po testach autonomicznego Audi RS7 na torze Hockenheimring, przyszła pora na Amerykę Północną. Auto osiągnęło bardzo dobre czasy okrążeń na torze Sonoma Raceway w Kalifornii. Jedno okrążenie toru, czyli dystans 4050 metrów "samojeżdżące" Audi przejechało w czasie 2:01,01 min. "To czas lepszy od czasów przejazdów kierowców sportowych” - twierdzi Thomas Müller, odpowiedzialny za rozwój układu hamulcowego i kierowniczego oraz systemów wsparcia kierowcy.

Samochód o mocy 560 KM sam kieruje wszystkimi funkcjami, zarówno podczas hamowania, pokonywania zakrętów, czy przyspieszania.

Oprócz torowych testów, Audi sprawdza systemy autonomiczne w warunkach drogowych. Producent aut z Ingolstadt wprowadzi system autonomicznej jazdy do sprzedaży po raz pierwszy w limuzynie A8 następnej generacji. Auto przejmie kontrolę podczas parkowania i w trakcie jazdy do prędkości 60 km/h.

Tagi: Autonomiczne samochody | audi rs7

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij