auto motor i sport poleca:

BIOME – przyszłość według Mercedesa?

Poleć ten artykuł:

BIOME, Mercedes Zobacz całą galerię

BIOME został zbudowany w studiu projektowym w Kaliforni. Hubert Lee - szef studia projektowego zaznaczył, że pojazd został wykonany z materiałów organicznych, podczas ruchu emituje wyłącznie czysty tlen, a na koniec swojego "cyklu życia" po prostu ulegnie rozkładowi.

Fotele dla czterech pasażerów ułożone są w kształt diamentu - kierowca siedzi z przodu na środku, za nim obok siebie dwaj pasażerowie, a ostatni - za nimi. BIOME jest krótszy niż model klasy C, szerszy niż GL i niższy niż SLK. Całość waży niecałe 400 kg.

Najbardziej niewiarygodnie brzmi informacja o źródle napędu tego pojazdu - napędza go ciecz o nazwie BioNectar4534 pozyskiwana ze specjalnie zmodyfikowanych drzew, które posiadają receptory, przyswajające energię słoneczną i zamieniające ją w przyjazne dla środowiska paliwo, którego produktem ubocznym jest tlen. Zawiłe i niewiarygodne, ale tak twierdzi producent.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BIOME | Mercedes

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij