auto motor i sport poleca:

BMW 3.0 CSL Hommage: Wskrzeszona ikona

Poleć ten artykuł:

Możemy powiedzieć, że dzisiejszym następcą BMW 3.0 CSL jest model M6. Ale tylko "genealogicznie", bo i duch i charakter auta inny. Prototyp 3.0 CSL Hommage powraca do legendy.

BMW 3.0 CSL Hommage Zobacz całą galerię

Po zapowiedziach BMW o nowym prototypie w końcu jaskrawy koncept ujrzał światło dzienne podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Auto to nowoczesna interpretacja legendarnego CSL. Bardzo agresywny wygląd z "rekinim nosem", skrzelami na masce, mocno napompowanymi błotnikami i dużą tylną lotką. 

Najbardziej rzucają się w oczy gigantyczne nerki oraz światła LED o tradycyjnym dla BMW kształcie. Przy tworzeniu auta nie poskąpiono włókna węglowego. Użyto go przy przednim zderzaku, progach i dyfuzorze. W nadkolach zagościły 21-calowe felgi. We wnętrzu futurystycznie i minimalistycznie. Pełno tutaj, a jakże włókna węglowego i skóry. Środek 3.0 CSL wyposażono w klatkę bezpieczeństwa.

BMW zadeklarowało, że niedługo poda dokładne dane techniczne tego niezwykłego pojazdu. Z potwierdzonych informacji wiadomo, że pod maską znajdzie się 6-cylindrowy silnik z technologią eBoost. Najważniejsze pytanie, czyli kiedy i czy w ogóle ujrzymy to auta drogach? BMW nie wspomniało nic o wdrożeniu tego auta do produkcji seryjnej. Pozostaje wierzyć, że może szykuje nam jakąś niespodziankę?

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | CSL | prototyp

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij