auto motor i sport poleca:

BMW 5 ActiveHybrid - video

Poleć ten artykuł:

BMW 5, ActiveHybrid, Zobacz całą galerię

Model serii 5 dołączy do X6 serii 7, w których BMW już wprowadziło napęd hybrydowy. Na to rozwiązanie składa się sześciocylindrowy silnik benzynowy, silnik elektryczny i 8-biegowa skrzynia. Silnik elektryczny o mocy 40 kW zasilany jest akumulatorem umieszczonym z tyłu auta.

Cały ten układ ma zapewniać redukcję zużycia paliwa o 10% w porównaniu z modelami z samym silnikiem benzynowym. Producent zapewnia jednak, że nie dzieje się to kosztem przyjemności z jazdy.

Piątka ActiveHybrid będzie wyposażona również w system start/stop i w układ odzyskiwania energii podczas hamowania. Energia zgromadzona w ten sposób może być wykorzystana np. do obsługi urządzeń pokładowych, chociażby do zdalnego operowania klimatyzacją, zanim kierowca wsiądzie do auta i uruchomi silnik.

Model ten to póki koncepcyjna wizja marki, ale można przypuszczać, że w przyszłym roku zobaczymy go w salonach sprzedaży.

 

 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW 5 | ActiveHybrid | Genewa 2010 | premiera

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij