auto motor i sport poleca:

BMW 6 Cabrio – już jest

Poleć ten artykuł:

BMW 6, BMW Zobacz całą galerię

Nowy model jest o 74 mm dłuższy, 39 mm szerszy i o 9 mm niższy od poprzednika. Skorzystają na tym pasażerowie drugiego rzędu, którzy mają teraz więcej miejsca i golfiści. Podobno w 350-litrowym bagażniku bez problemu zmieszczą się dwie torby z kijami do golfa. I to nawet gdy opuszczony dach zmniejszy pojemność bagażnika do 300 litrów.

BMW nie zdecydowało się na wyposażenie szóstki w dach typu hard top. By nie dodawać zbędnych kilogramów do masy auta, dach wciąż jest wykonany z materiału. Po naciśnięciu przycisku chowa się w bagażniku w czasie 19 sekund, a wraca z powrotem w 24 sekundy i może być zakładany podczas jazdy z prędkością do 40 km/h.

Kabinę urządzono podobnie jak w poprzednim modelu. Producent zapewnia, że wykorzystano jeszcze lepsze materiały, a na życzenie klienta tapicerka może być wykonana ze specjalnie przygotowanej skóry, która nie nagrzewa się w słońcu tak jak zwykła. Z ciekawych gadżetów BMW proponuje jeszcze wyświetlacz o średnicy 10,2 cala, który po sparowaniu z telefonem za pośrednictwem łącza Bluetooth może posłużyć do odbierania maili.

Producent proponuje na początek dwie wersje silnikowe nowego modelu. Pierwsza - 640i - napędzana będzie 3-litrowym, sześciocylindrowym silnikiem o mocy 320 KM i momencie obrotowym o wartości 450 Nm. Auto z tym silnikiem przyspiesza do 100 km/h w 5,7 sekundy i rozpędza się do 250 km/h. W cyklu mieszanym ma zużywać 7,9 litra paliwa na 100 km.

Mocniejsza odmiana - 650i - będzie mieć pod maską 4,4-litrową V-ósemkę o mocy 407 KM i momencie obrotowym o wartości 600 Nm. Ten silnik wystrzeli szóstkę do setki w 5 sekund, ale jego prędkość maksymalną również ograniczono do 250 km/h. Średnie zużycie paliwa - 10,7 litra.

Obie wersje silnikowe oferowane będą z sześciobiegową skrzynią manualną, lub ośmiobiegowym automatem.

Nowy kabriolet BMW trafi do sprzedaży w Europie już w marcu przyszłego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 700 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW 6 | BMW

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij