auto motor i sport poleca:

BMW Gran Coupe w sprzedaży w 2012

Poleć ten artykuł:

BMW, Gran Coupe Zobacz całą galerię

Klaus Draeger w rozmowie z brytyjskim magazynem Autoweek zapowiedział, że auto trafi do sprzedaży w 2012 roku, niedługo po premierze modelu 6 w wersji coupe i cabrio.

Wciąż nie wiadomo jednak czy Gran Coupe będzie sprzedawane jako czterodrzwiowa odmiana serii 6, czy też w oddzielnej linii modelowej - serii 8.

Gran Coupe ma łączyć w sobie zalety aut typu GT i aut sportowych. Zbudowano go na tej samej platformie, która jest podstawą dla obecnych modeli serii 5, 5 GT i 7. Gran Coupe będzie o 10 cm niższe od obecnej "siódemki". Pod jego maską mają pracować te same silniki co w największym sedanie BMW i 8-biegowa, automatyczna skrzynia biegów. Niewykluczone, że dostępna będzie również odmiana hybrydowa.

Gran Coupe ma być modelem kierowanym do klientów BMW, którzy szukają reprezentacyjnego samochodu jak model serii 7, ale z bardziej sportowym zacięciem. Auto ma być bezpośrednim rywalem Audi A7.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | Gran Coupe | BMW 6

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij