auto motor i sport poleca:

BMW M1 – będzie mikroeMka?

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

X5 i X6 w wersji M już trafiły do dealerów, M3 GTS gotowe, inżynierowie siadają do kolejnego projektu. Nowy szef działu M - Kay Segler stwierdził w rozmowie z brytyjskim Autocarem, że jego celem jest stworzenie pod znakiem M samochodu osiągalnego finansowo dla młodych ludzi, których niekoniecznie stać na M3 czy X6M.

Spekuluje się, że pojazd ten miałby być oparty konstrukcyjnie na 135i Coupe kolejnej generacji i cenowo stały na jednej półce z Audi S3.

Nie potwierdzono jeszcze czy auto otrzyma literkę M w nazwie. Mówi się o przygotowaniu pakietu SuperSport dla serii 1. W jego skład wchodziłoby m.in. sporo części zmniejszających wagę samochodu, takich jak dach, pokrywa silnika i klapa bagażnika z włókna węglowego.

Auto miałoby być napędzane wielokrotnie nagradzanym, podwójnie uturbionym silnikiem o pojemności 3 litrów.


Czekamy z niecierpliwością na rozwój sytuacji, a tymczasem zapraszamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia jednej nietypowej "jedynki" napotkanej jakiś czas temu na niemieckich drogach. Czy to muł testowy nowego modelu?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | 135i | M1 | MPower

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij