auto motor i sport poleca:

BMW M4 Coupe jako Safety Car w MotoGP 2015

Poleć ten artykuł:

Ciekawe rozwiązanie zastosowano w BMW M4, który ma służyć jako safety car w wyścigach MotoGP. W silniku zastosowano wtrysk wody.

BMW M4 Coupe Safety Car w MotoGP 2015 Zobacz całą galerię

W BMW M4 przygotowanym do zabezpieczania wyścigów MotoGP, zastosowano nietypowe rozwiązanie. W kolektorze dolotowym umieszczono wtrysk wody. Podobno takie zastosowanie ma na celu zwiększenie osiągów, a tym samym zmniejszenie ilości spalanego paliwa. Taki rezultat jest możliwy, ponieważ wtryskiwana malutka mgiełka wodna ochładza paliwo w komorze spalania, zwiększając gęstość gazów i tym samym wzbogacając mieszankę o tlen.

Wodę przechowuje się w 5-litrowym zbiorniku, który zamocowano w bagażniku, dla lepszego rozłożenia masy, ma się rozumieć. BMW radzi, żeby zbiornik napełniać przed każdą intensywną jazdą.

Zastosowanie wtrysku wody w BMW M4 to tak naprawdę testy tego systemu, przed wprowadzeniem go do aut drogowych. Wkrótce takie rozwiązanie pojawi się seryjnych "beemkach".

Jak dokładnie działa ten system, możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW M4 | safety car | MotoGP

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij