auto motor i sport poleca:

BMW M4 GTS - Sensacja na torze Nurburgring

Poleć ten artykuł:

BMW ma mocny apetyt na rekord przejazdu jednego okrążenia. Jak bardzo ambitny jest to cel? Powiedzmy, że Niemcy chcą być lepsi niż kilka super aut, które widnieją w tabelach rekordów.

BMW M4 GTS jest oszałamiającym modelem, które chcielibyśmy znaleźć pod choinką. Pod maską zmodyfikowana, sześciocylindrowa jednostka 3 l TwinTurbo dostarcza magiczną moc 500 KM. A to wszystko przy masie jedynie 1510 kg. W aucie znajdziemy tytanowy układ wydechowy, fotele kubełkowe z włókna węglowego i tylko 700 egzemplarzy w produkcji.

Teraz BMW zapowiada pobicie rekordu na Nürburgring. Niemcy obiecują, że zbliżyli się do czasu 7 minut i 28 sekund, co byłoby niezłym wynikiem, za chwile wytłumaczymy dlaczego. Na razie przedstawiamy filmik zapowiadający od BMW M.


Kierowca testowy BMW M i człowiek odpowiedzialny za dopracowywanie zawieszenia aut BMW M, Jorg Weidinger według deklaracji bawarskiego producent wykręcił na "Ringu" czas przejazdu pomiędzy 7:27:51, a 7:28:49. Co to w praktyce oznacza? Przepaść pomiędzy konkurencją i to tą najwyższych lotów. Wszystko dlatego, że tym wynikiem Niemcy bija na głowę m.in. Mercedesa C 63 AMG Black Series, Lamborghini Gallardo Superleggera i Murcielago LP 670-4 SuperVeloce, Mercedesa SLS AMG GT czy Ferrari 458 Italia. Wow. Jeśli czas zostanie potwierdzony, to już teraz chylimy czoła. Szacun BMW!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW M4 GTS Coupe | Nurburgring | rekord toru Nürburgring

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij