auto motor i sport poleca:

BMW M4 GTS wejdzie do produkcji!

Poleć ten artykuł:

BMW M4 GTS kultywuje tradycję swojego poprzednika. Auto jest lżejsze, mocniejsze i oczywiście szybsze od swojej zwykłej wersji. Trwają już test M4 GTS, a niedługo będzie można go zamówić w salonach.

BMW M4 GTS Zobacz całą galerię

Po koncepcie M4 GTS, pokazanym w Pebble Beach myśleliśmy, że to tylko pojazd, który trafi do muzeum marki. Jak bardzo się myliliśmy! Auto już "lata" po torze Nurburgring, gdzie wprowadzono ostatnio zmiany, dzięki którym takie popisy są możliwe.

Ale do rzeczy. BMW M4 GTS wygląda dokładnie jak wyżej wspomniany koncept. To po prostu ostrzejsza, bardziej rasowa wersja M4. Najbardziej charakterystyczne elementy to karbonowa dokładka przedniego zderzaka i duża "lotka" na tylnej klapie.

W takim aucie liczą się kilogramy. Dlatego przez dodanie karbonowych elementów i usunięciu nieco "wnętrza" udało się zrzucić ok. 100 kg. Nie pominięto silnika - z motoru 3.0 R6 TwinPower wykrzesano ok. 500 KM, to o ponad 70 więcej niż standardowe M4. Taką moc udało się uzyskać m.in. dzięki zastosowaniu innowacyjnego wtrysku wody (pisaliśmy o tym, jak działa).

BMW M4 GTS pojawi się w salonach pod koniec roku. Będzie zapewne sporo droższe od zwykłego M4, które w Polsce kosztuje 365 300 zł.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW M4 | GTS

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij